fbpx

Otsing

Kumu REIV x Kosh (MAR) x OCB (MAR) x Halal Club 19.08.2022 | 21.00

Kumu kunstimuuseum
„Early Bird“
19 €

19 / 29

""
Kontsert
Teemaüritus

Kumu REIV x Kosh (MAR) x OCB (MAR) x Halal Club

Kumu REIV on juba kolmandat korda Kumu kunstimuuseumis toimuv rahvusvaheline kunsti- ja muusikasündmus, mis toob kokku eri maade muusikud, esinejad ja kunstnikud. Selle aasta teema on araabia kultuur, mida tutvustavad nüüdistantsu ja muusikaliste etteastete kaudu Maroko ja Eesti artistid.

Casa Voyager

Marokos Casablanca linnas tegutsev plaadikompanii ja rongijaam.
www.casavoyager.net

Kosh LIVE (Convergence / Casa Voyager)

Rohkem kui kümme aastat stuudios eksperimenteerinud Kosh on Marokos üks väheseid tõusvaid tähti, kelle tegemistel tasub pilk peal hoida. Casablancas sündinud ja üles kasvanud artist veetis mitu aastat USA-s, kus küpses tema armastus acid-muusika esimeste katsetuste ja Detroidi techno vastu. Kosh libiseb nii DJ kui ka live-artistina sujuvalt ühest žanrist teise, nii et tema kaubamärgiks võib julgelt pidada just mitmekülgsust. Oma muusikaloomingus põimib ta osavalt kokku acid-stiili irriteerivad bassikäigud, ootamatud katkestused, electro-rütmid, soojad sündihelid ja kiire techno.
www.residentadvisor.net/dj/kosh-212

OCB (Casa Voyager)

Energiast pakatavad setid ja kiire rütmiga lõbusad lood – just need on Brüsselis tegutseva marokolasest vinüülivõluri firmamärgiks. Mitmekülgne artist on tuntud meeldejäävate esinemiste poolest nii DJ-na kui ka live-artistina. Aastate jooksul on muidu tagasihoidlikus muusikaloojas arenenud suur kirg luua helielamusi, mille käigus kutsub ta inimesi avastama domineerivatest trendidest kõrvale jäävaid vaatenurki, seades nii kahtluse alla erinevaid ühiskondlikke ja kultuurilisi barjääre. Ta koordineerib ja haldab juhtfiguurina Casa Voyageri tegevust.
ra.co/dj/drissbennis

Halal Club

2022. aasta Halal Club sünnib Tarik Labrighli, Rasmus Neljandi ja Pasha xxxx-i sõrmedest, silmadest, mõtetest ja niuetest. Juba aastaid on need kolm underground-DJd teinud oma magamistubades salaja põnevat muusikat. Kõik kolm on tuntud eufooriliste, teinekord tujukate ja sageli puhta pööraste DJ-settide poolest, mis hullutavad inimesi Tallinna klubides ja legendaarsetel järelpidudel.

Leidke üles võluvärav julge, hullumeelse ja imelise muusika maailma, kus vaid mõne noodi abil viiakse teid retkele ühest kultuurist teise. Labrighli: „/…/ see, et inimesed tulevad kokku ühte kohta ja naudivad koos sama asja on ääretult põnev, see aitab inimestel samadel sagedustel üksteist aktsepteerida ja väärtustada.“
www.facebook.com/hllclb

Dharma Doom LIVE (Halal Records)

Dharma Doom on eksperimentaalne muusikaprodutsent ja live-artist. Oma etteastetes ühendab ta improvisatsiooni kontseptuaalsete ideedega helidest, klubikultuurist ja maastikuloomest, millest heiastuvad roostetanud rauakola, lahtised juhtmeotsad ja unenäod, mida pigem korrata ei sooviks.

Fakedjjj LIVE (Halal Records)

Fakedjjj on 21-aastane produtsent ja DJ Tallinnast, keda inspireerivad Eesti kaootilised linnamaastikud ja linnu ümbritsevad metsad. Tema taevalikust muusikast võib kuulda ebamaiseid ja võõraid noote, mis on siiski kuidagi tuttavlikud ja isegi nostalgilised.

Born to Bang (Halal Records, Off-Kilter)

Eklektikast kubisev muusika viib kuulaja trip-hopist metali, siis Sheffield Bleepi, edasi trance’i, sealt new beati ja lõpetuseks darkwavei juurde. Artisti plaadikogu on sama muutlik kui ilm tema koduses Eestis. Juba 15 aastat tegutsenud Born to Bang on DJ-na kindel valik nendele üritusekorraldajatele, kes otsivad midagi värsket ja teistsugust.

Labrighli (Halal Records, MÜRK)

Halal Clubi boss.

Keithy Kuuspu performance-kava

Keithy Kuuspu show „Drug: Imagination“ viib publiku (para-)reaalsusesse, kus saab kogeda tõelist reaalsusenihet koos galaktika kosmilise tolmust sündinud imetabaste olenditega. 19. augusti ööl maandub Kumu suures saalis kosmoselaev, millest astuvad välja müstilised olevused. Nende kuju ei saa kirjeldada ühegi meile tuttava vormiga ja nendest õhkub ürgset animalismi, ehkki inimkujul näevad nad välja just nagu meie. Nad ei pärine üheltki planeedilt, vaid heljuvad dimensioonidevahelises ruumis. Pooleks tunniks laskub nende kosmosesõiduk meie sekka, et luua siin üks suur kollektiivne fantaasiaväli.
www.instagram.com/keithyjakuuspu

Henri Hütt, Kiwa, Karl Joonas Alamaa, Lisette Sivard, Andreas Kübar

Vaatemänguline koreograafiline padjarituaal, kus saab end peita moekunsti, tantsulise liikumise ja reivikultuurist tuttava muusikaenergia koostoimes tekkivasse sürreaalsusesse.

Kostüümid on kujundanud noored moekunstnikud Karl Joonas Alamaa, Lisette Sivard ja Andreas Kübar, kelle värskeimat loomingut illustreerib elavalt Tallinn Fashion Week 2022 moenädalal lavale toodud revolutsiooniline hallide dressipükste vaatemäng. Helitausta on kokku pannud KIWA. Henri Hütt vastutab lavastuse koreograafilise terviklikkuse eest.
Teos on interaktiivne ja kõik müstilise muuseumipeo külalised on oodatud selles kaasa lööma.

Halal Clubi salajane järelpidu

Alexandra (Viper Room)
Micaela Saraceno (R2, Hall)
Klmn (Rütmika)

VJ

Mikk-Mait Kivi
www.instagram.com/mikkmait

Korraldaja

Salvador
www.salvador.ee