fbpx

Seeniorile

Kumu kunstimuuseumis leiavad toredat avastamist ja tegemist kõik kunstihuvilised, olenemata vanusest. Erinevad publikuüritused ja täiskasvanutele suunatud kunstistuudiod tervitavad igas eas osalejaid, sõltumata eelnevatest oskustest.

Ringkäigud seenioridele Kumu näitustel

Väärikamas eas külastajatele toimub kord kuus Kumu uutel näitustel ka spetsiaalne näitusetuur ja töötuba koondnimega „60+“.

Kumu 60+ on meeldivas tempos kulgev tunniajaline ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus tutvutakse lähemalt Kumu uute näitustega. Tegu pole pelgalt juhitud näitusekülastusega – hea seltskond pakub ühtlasi võimalust vestlusringis huvitavatel teemadel arutleda ja oma kunstimuljeid teistega jagada.

Taaskohtumised

Dementsussündromiga inimesed ja nende lähedased on oodatud osa võtma „Taaskohtumiste“ sarjast.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid ja sotsiaalseid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises ringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

 

Kui on soov kunstimuuseumi külastada suurema seltskonnaga, saab tellida elamusprogrammi või ekskursiooni. Sobiva tegevuse või tuuriformaadi leiavad endale kõik!

Elamusprogrammid   Ekskursioonid