fbpx

Otsing

Seeniorile

Seeniorile

Kumu kunstimuuseumis leiavad toredat avastamist ja tegemist kõik kunstihuvilised. Erinevad publikuüritused ja täiskasvanutele suunatud kunstistuudiod tervitavad igas eas osalejaid, sõltumata eelnevatest oskustest.

Kumus on üle kaheksa aasta toimunud vanemaealistele külastajatele suunatud ekskursioonid ja töötoad näitustel. 2023. aasta sügisel programm jätkub, kuid muudab oma nime, sisu ja eesmärke. Uuest hooajast jätkub sari „Jagatud kogemuste“ nime all.

Rahulikus tempos ringkäikudel tutvume Kumu püsi- ja vahetuvate näitustega. Ekskursioonile järgneb vestlus ja töötuba koos programmijuhi ja kutsutud külalisega Kumu hariduskeskuse ruumides, kus pakutakse teed ja küpsiseid. Sari „Jagatud kogemused“ tahab luua sidusat ja arutelu toetavat keskkonda eri põlvkondade vahel.

„Jagatud kogemused“ on hea võimalus kohtuda kultuurihuviliste eakaaslastega, õppida midagi uut ning jagada oma teadmisi ja kogemusi teiste osalejate ja programmijuhtidega.

Aita kujundada uut sarja! Iga kohtumise lõpus jagab programmijuht osalejatega tagasiside vormi, kuhu saab kirja panna enda tähelepanekuid, soove ja ettepanekuid.

Darja Andrejeva

haridusprogrammide kuraator

Dementsussündroomiga inimesed ja nende lähedased on oodatud osa võtma „Taaskohtumiste“ sarjast.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda sotsiaalseid ja arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Iga kohtumine algab põgusa tutvusringiga , misjärel vaadatakse ja suhestutakse valitud teostega mõnel Kumu näitusel. Teoste vaatlusel kasutatakse erinevaid suhtlemist ja mõtete jagamist soodustavaid meetodeid. Kohtumise teises pooles toimub loominguline töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumised on Kumu hariduskeskus välja töötanud koostöös Dementsuse kompetentsikeskusega.

Liina Lepik

haridusprogrammide kuraator

Kui on soov kunstimuuseumi külastada suurema seltskonnaga, saab tellida elamusprogrammi või ekskursiooni. Sobiva tegevuse või tuuriformaadi leiavad endale kõik!

Elamusprogrammid   Ekskursioonid