fbpx

Otsing

Kumu ÖÖ / Kumu REIV

2022

Kumu Reivi 2022. aasta teemaks on araabia kultuur, mida tutvustavad nüüdistantsu ja muusikaliste etteastete kaudu Maroko ja Eesti artistid.

Kumu REIV 19. augustil 2022

2021

Aastal 2021 toimus Kumu REIV näituse “Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel” raames.

Kumu reiv 2021 kava

2019

Aastal 2019 taaselustus Kumu ÖÖst alguse saanud peoõhtu traditsioon uues, veelgi põnevamas kuues – toimus esimene Kumu REIV, Kumu suvise hittnäituse „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ raames peetud teknopidu Kumu suures saalis. Lisaks arvukatele DJ-dele pidas live-kontserti ka räpisensatsioon ja näituse üks nimikunstnikke Tommy Cash isiklikult. Samuti ei puudunud piduliste seast näituse teine peakangelane, kuulus moelooja Rick Owens, ning tema kunstnikust abikaasa Michèle Lamy, kes koos teiste teknofännidega kõrvuti muusikat nautides esinejatele kaasa elasid. Varajaste hommikutundideni kestnud pidu jätkus Tallinna lahel, kus sada pidutsejat said reivilaevaga seilates tantsu jätkata ning varahommikust päikesetõusu imetleda.

2006–2010

2006–2010. aastal avas Kumu suvehooaja mastaapne muusika- ja visuaalkunstifestival Kumu ÖÖ. Tiheda muusikaprogrammiga peoõhtutel külastas Kumu ligi 2000 muusika- ja kunstisõpra. Kumu ÖÖd korraldab muuseum jätkuvalt, muutudes üheks ööks elevusest sumisevaks muusikapeoks, kus lavad, baarid ja bändid ning muusikahelid kaiguvad läbi väärika Kumu aatriumi. Hilise ööni on olnud avatud kaasaegse kunsti näitused, spetsiaalselt selleks ürituseks on loodud suurejoonelisi installatsioone ning üllatuslikult võetud kasutuse mitmeid ruume – väga populaarne oli näiteks Kumus suures liftis tegutsev ekspressbaar.