fbpx

Kumu ÖÖ / Kumu REIV

2006–2010. aastal avas Kumu suvehooaja mastaapne muusika- ja visuaalkunstifestival Kumu ÖÖ. Tiheda muusikaprogrammiga peoõhtutel külastas Kumu ligi 2000 muusika- ja kunstisõpra. Kumu ÖÖd korraldab muuseum jätkuvalt, muutudes üheks ööks elevusest sumisevaks muusikapeoks, kus lavad, baarid ja bändid ning muusikahelid kaiguvad läbi väärika Kumu aatriumi. Hilise ööni on olnud avatud kaasaegse kunsti näitused, spetsiaalselt selleks ürituseks on loodud suurejoonelisi installatsioone ning üllatuslikult võetud kasutuse mitmeid ruume – väga populaarne oli näiteks Kumus suures liftis tegutsev ekspressbaar.

Aastal 2019 taaselustus Kumu ÖÖst alguse saanud peoõhtu traditsioon uues, veelgi põnevamas kuues – toimus esimene Kumu REIV, Kumu suvise hittnäituse „Tommy Cash ja Rick Owens. Süütud ja neetud“ raames peetud teknopidu Kumu suures saalis. Lisaks arvukatele DJ-dele pidas live-kontserti ka räpisensatsioon ja näituse üks nimikunstnikke Tommy Cash isiklikult. Samuti ei puudunud piduliste seast näituse teine peakangelane, kuulus moelooja Rick Owens, ning tema kunstnikust abikaasa Michèle Lamy, kes koos teiste teknofännidega kõrvuti muusikat nautides esinejatele kaasa elasid. Varajaste hommikutundideni kestnud pidu jätkus Tallinna lahel, kus sada pidutsejat said reivilaevaga seilates tantsu jätkata ning varahommikust päikesetõusu imetleda.

Aastal 2021 toimub Kumu REIV taas – seekord reedel, 10. septembril, näituse “Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel” raames.

ÜRITUSE LEHT