fbpx
10.09.2021 | 21.00

KUMU REIV x Giant Swan (UK) x Rezzett (UK)

Kumu kunstimuuseum
Kontsert

Asukoht: 2. korrus, suur saal

Näituse „Terve öö üleval. Reivikultuur lähivaatlusel“ eriüritus

ESINEVAD:

Giant Swan (UK)
The Guardian: Ülienergiliste särgita live-etteastetega tuntust kogunud Giant Swani samanimeline debüütalbum kõlab nagu nende lavaesitused, ainult destilleeritud kujul. Koosluse helimaastikul tõusevad esile moonutused, kõvasti töödeldud vokaalid ja kohustuslik tümpsuv bass. See muusika seostub kaosega, kuid on tegelikult toodetud äärmise hoolega, et kutsuda kuulajates esile ülekeev vabadusetunne.

Rezzett (UK)
RA: Enne seda, kui lo-fi hakkas tantsumuusikas tähistama DJ Seinfeldi ja YouTube’i algoritme, peeti sellega silmas pungilikult pohhuistlikku hoiakut, mis määratles möödunud kümnendi alguses selliseid plaadifirmasid nagu L.I.E.S. ja The Trilogy Tapes. Nende plaadid tõmbasid rahva tantsupõrandal käima, aga kõlasid samas karvaselt ja moondatult, nagu oleks valminud rikkis tehnikaga. Alates 2013. aastal muusikamaailma sisenemisest on Rezzetti käe alt kuulajateni jõudnud maailma omapäraseimat ja intrigeerivamat tantsumuusikat.

PERFORMANCE:

Club Compressed – Rene Köster
Rene Köster (veenus.me) juhatab ainulaadset reivikultuurist inspireeritud performance’it, mis võtab kokku ühe tõelise reivi kogu selle aus ja hiilguses. Soojenduspidu -> reiv -> järelpidu -> pohmell. Tegemist on vaatemängulise kogemusega, mis viib vaatajad klubikultuurist telgitagusele tantsupõrandale, VIP-alasse, lavale rambivalgusesse ja õrnalt diivanile pikali.

DJ:

NIKOLAJEV (Incienso)
Triin Niinemets
Susanna Raiend

VJ:

Mikk-Mait Kivi

+ töötoad ja ringkäigud Kumu kunstimuuseumi näitusel.