fbpx

Otsing

Stuudio ja laager

Stuudio ja laager

Kunstimuuseum pakub lastele ja noortele loovtegevusteks põnevate näituste, kõnetava arhitektuuri ja kaasaegse stuudiosisustusega inspireerivat keskkonda. Süstemaatilist käelist arengut ja loovmõtlemist toetavad erinevatele vanuserühmadele mõeldud kunstistuudiod ja laagrid, mida juhendavad professionaalsed kunstiõpetajad.

Kunstistuudiod võimaldavad huvitegevust oktoobrist kuni mai lõpuni. Eelkooliealiste laste puhul on esikohal mänguline kunstitegemise viis, vanematel lastel sihipärasem kunstiõpe. Stuudiote õppekava toetub eelkõige Kumu näituseprogrammile, nii püsiekspositsioonile kui vahetuvatele näitustele.
Vabade kohtade olemasolul saab kunstistuudiotega liituda ka õppeaasta jooksul.

Lastelaager on suunatud lastele vanuses 8–12. Koos juhendajatega avastatakse Kumu näitusi ja muuseumi hoonet tervikuna. Mitmepäevase programmi raames tutvuvad osalejad nii muuseumi kui ka põnevate kunstitehnikatega, mis toetavad näitusesaalis käsitletud teemasid, ning leiavad uusi sõpru. Loovtegevused toimuvad keset ekspositsiooni, hariduskeskuse stuudioruumides ning Kumu ümbruses. Laagrid toimuvad nii eesti kui vene keeles.

Noortelaager on suunatud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist. Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik, sest igaüks on loov isemoodi. Aktiivsed ja arendavad loovtegevusi suunavad juhendajad nii Kumu hariduskeskusest kui ka külalisjuhendajad, kes on oma ala professionaalid. Laagris suunatakse noori end kunsti kaudu paremini tundma õppima ja ümbritsevat maailma mitmekülgsemalt mõistma. Laager on suunatud eesti- ja venekeelsetele noortele.

Korralda sünnipäev muuseumis! Vastavalt soovile on võimalik kombineerida lõbusalt hariv näitusesaali külastus ja kunstitöötuba. 

Laager

Kunstistuudio