fbpx

Otsing

Laste kunstistuudiod õppeaastal 2023/2024 Püsinäitusel

Kumu kunstimuuseum
Hind
50 €

Kunstistuudio 1 kuu: 50 €
Kunstistuudio 4 kuud: 180 €

Laste kunstistuudio. Fotod: Yulia Bogacheva.
Kunstistuudio

Laste kunstistuudiod õppeaastal 2023/2024

Kumu korraldab lastele iganädalasi kunstistuudioid. Kunstiga tegelemine on laste arengu lahutamatu osa. See õpetab loomingulisel viisil elust mõtlema ning ümbritsevat teise pilguga nägema.

Täiskasvanu roll selles protsessis on võimaldada aeg, koht ja tegevus, et lapsed saaksid loomingu abil maailma mõista. Kunstistuudio eesmärk on pakkuda kunstiõpet ja arendada loovust ainulaadses paigas – Kumu muuseumikeskkonnas. Võimalusterohke ümbrus loob laste arenguks soodsad ja unikaalsed tingimused. Lapsed on muuseumis uurijad ja loojad.

Eelkooliealiste laste puhul on esikohal mänguline kunstitegemise viis, vanematel lastel sihipärasem kunstiõpe. Stuudiote õppekava toetub eelkõige Kumu näituseprogrammile, nii püsiekspositsioonile kui vahetuvatele näitustele. Laps õpib enese läbi tunnetama kunstnike loomingut ning vaatlema ja väärtustama kunstiklassikat. Kunstiteoste põhjal tutvutakse erinevate kunstiliikide ja tehnikatega ning katsetatakse neid ise. Tegevus toimub Kumu hariduskeskuse ateljeedes, näitusesaalides ja Kumu ümbruses. Nii saab Kumust laste jaoks „oma maja“.

Kõige noorema vanuseastme kunstistuudio tund kestab 60 minutit, vanematel lastel 90 minutit.
Kunstistuudiote õppeaasta kestab oktoobrist mai lõpuni (kokku 8 kuud).
Vabade kohtade olemasolul saab kunstistuudiotega liituda ka õppeaasta jooksul.

Stuudiotunnid toimuvad kord nädalas:

4–6-aastased

teisipäeviti kell 16.30 vene keeles (juhendaja Olga Novikova)
kolmapäeviti kell 16.30 eesti keeles (juhendaja Kadri Kõiv)

7–9-aastased

teisipäeviti kell 15.00 vene keeles (juhendaja Olga Novikova)
kolmapäeviti kell 15.00 eesti keeles (juhendaja Kadri Kõiv)
reedeti kell 16.00 eesti keeles (juhendaja Kadri Kõiv)

10–12-aastased

reedeti kell 17.30 eesti keeles (juhendaja Kadri Kõiv)

Tunde ei toimu 2023/2024. õppeaasta ametlikel koolivaheaegadel: 23.–29.10; 21.12–07.01; 26.02–03.03; 22.04–28.04, ning suvel.

Kunstistuudio tasu

Võimalik on tasuda kas ühe kuu kui ka nelja kuu (poole õppeaasta) kaupa:

  • kunstistuudio 1 kuu: 50 €
  • kunstistuudio 4 kuud: 180 €

Õppemaks tasutakse ette 10. kuupäevaks! Tasuda on võimalik kas arve alusel ülekandega või muuseumikassas sularahas/pangakaardiga. Õppemaksu tasumisel tuleb ülekandel näidata õpilase nimi, kelle eest õppemaksu tasutakse. Kassast ostes tuleb tšekk õpilase nimega esitada kunstistuudio õpetajale. Ülekandega tasumisel saadetakse muuseumi poolt arve. Kumu kunstistuudiotele kehtib tulumaksusoodustus (ainult arvega tasumisel).

Õppemaks sisaldab vajalikke töövahendeid. Õpilase tundidest puudumine ei vabasta õppemaksu maksmise kohustusest. Kui õpilane ei jätka kunstistuudio õpet tuleb sellest kirjalikult teavitada aadressile . Vastasel juhul väljastame jätkuvalt järgmise kuu õppemaksu arve.