Kumu kunstimuuseum on avatud ja kaasaegne muuseum, mis püüdleb pidevalt oma tegevuses suurema kaasavuse poole. Soovime erinevate sihtgruppide vajadusi arvestades pakkuda mitmesuguseid võimalusi, seetõttu on Kumu kunstimuuseumis palju sarju, tegevusi ja abimaterjale ka erivajadustega külastajatele. Kumu on külastajasõbralik keskkond nii gruppidele, kes saavad soovi korral tellida eriprogrammi, ekskursioone ja muuseumitunde, kui ka üksikkülastajatele, keda ootame näitustele nii iseseisvalt kui ka erinevate programmide ja sarjade raames.
Kassast on võimalik laenutada taktiilset kolmanda korruse plaani. Juhtkoeraga muuseumi külastamisel palume eelnevalt informeerida meie infotöötajaid tel +372 602 6000.
Kõik muuseumi avalikud ruumid on ratastooli-sõbralikud – eri korrustele viivad liftid ja/või kaldteed. Eelnevalt informeerides (tel +372 5691 5006 või +372 602 6025) on invabussiga võimalik siseneda muuseumi sisehoovi (läbi autotunneli Laagna tee kaudu). Invaparkla asub Mäekalda tänava ääres. Muuseumisse pääsemiseks kasutage palun fuajeesse viivaid kaldteid. Muuseumisse on võimalik pääseda ka Valge tänava kaudu, kasutades Valgel tänaval asuvat invalifti, mis toob teid jalakäijate tunneli lõppu. Sealt saate liikuda mööda kaldteid muuseumi peasissepääsu juurde. Ratastoolide laenutus asub teise korruse fuajee infolauas. Inva-WC asub esimese ja teise korruse fuajees, riidehoiu kõrval ning viienda korruse liftikoridoris.
Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Kohtumised toimuvad laupäevadel kell 10.00–12.00. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.
Sensoorse ülitundlikkusega külastajatel või autistlikel külastajatel on võimalik külastada Kumu kunstimuuseumi muuhulgas „Vaiksete hommikuteˮ raames. Nimelt muutub Kumu kunstimuuseum kord kuus tavapärasest veelgi sõbralikumaks keskkonnaks sensoorselt ülitundlikele ja autistlikele inimestele ning ka teistele vaiksemat keskkonda hindavatele muuseumikülastajatele.
Saadaval on ka tajukaart, mida iseseisval külastusel on võimalik küsida kassast. Peagi leiab veebilehelt ka alla laetava versiooni!
Usume, et külastajal peab muuseumis hea ja turvaline olema. Meie soov on see, et muuseum puudutaks kõiki vaatajaid, olenemata inimese erivajadusest. Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammides saavad osaleda liikumis-, nägemis-, kuulmis-, intellekti- ja liitpuudega lapsed, noored ja täiskasvanud. Kunst muudab nägijaks, kunst aitab kõneleda ning puudutab meid kõiki.
Ekskursioonide tellimiseks erivajadustega inimestele palume kontakteeruda või telefoninumbril +372 5343 9230.
Kuidas Kumusse tulla, vaata siit