fbpx

Otsing

Muuseumist

2006. aastast avatud Kumu kunstimuuseumi ülesandeks on hoida ja mõtestada Eesti kunsti alates 18. sajandist tänapäevani.

Kumu näeb oma rolli sotsiaalse ja kultuurilise arutelu loojana, seda nii kunstiajaloo väljapanekutes kui ka kaasaegse kunsti galeriis, mis on uute ideede laboriks kunstnikele Eestist ja välismaalt. Säilitamise kõrval on kunstimuuseumi olulisemaid missioone kogudesse talletatud teoste väljatoomine ja nende tähenduste avamine, erinevate tõlgendusruumide kujundamine. Enne Kumu avamist polnud viimasel 15 aastal püsivat juurdepääsu eesti kunsti klassikale ning nõukogude kunsti püsiekspositsioon avatigi Eesti Kunstimuuseumi ajaloos esimest korda alles Kumus. Meie ekspositsioonid peavad üheaegselt kõnetama kunstipubliku erinevaid kihte – nii haritumat kui ka vähemteadlikku, vanemat ja nooremat, sise- ja välisturisti, koolilast ja tema õpetajat, huvilist ja spetsialisti.

2008. aastal pärjati Kumu kunstimuuseum Euroopa Muuseumifoorumi poolt välja antava tiitliga „Euroopa aasta muuseum 2008“.

Kumu. Kumu? Kumu!

2004. aasta kevadel korraldati uuele muuseumile ka avalik nimekonkurss. Võitjaks kuulutati Kumu, mis on sulandnimi sõnast „kunstimuuseum“. ’Kumu’ tähendab eesti keeles ka vastukõla, kuuldust, kõmu, ja võeti nimena kiiresti omaks.

Tule Kumu sünnipäevale!

Igal aastal, 17. veebruaril tähistatakse Kumu avamist publikule ja seega Kumu sünnipäeva!