Erinevad enesed
Püsinäitusel Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945
Tunni eesmärk on tutvuda Eesti kunstiga ja seni vähem tuntud naiskunstnikega ning mõista, millisel määral on visuaalkultuur stereotüüpidest mõjutatud ja neid ise mõjutab ning kuidas stereotüübid ühiskonnas ebavõrdsusena realiseeruvad.
Tunnis läbitakse Eesti kunsti kujunemis- ja arenemislugu suuresti naiskunstnike hääle kaudu: esimeste naiskunstnike raskusi ja naiste emantsipeerumislugu avastades. Tähelepanu pööratakse aga ka meeste kujutamisviiside ja keha normide muutumisele ning sugude positsioonile ja võimalustele ühiskonnas laiemalt. Arutatakse, miks mehed ja naised on kujutanud eri teemasid ja millised on praegused arengusuunad.
Lisaks soolistele stereotüüpidele ja nende ümberlükkamisele leitakse näituselt ka eksootikat ning eri rahvuste kujutamist, mis annab võimaluse arutada erinevuste kujutamise üle ja rääkida stereotüüpide kujunemisest laiemalt.
Märksõnad: eksootika, eesti talurahvas kui eksootika, naiskunstnikud, soolised stereotüübid, esteetika ja rassilise erinevuse loomine, moodsa elu karneval, sport ja kehakultuur, visuaalkultuur, ühiskonnakriitika, kunstihariduse ja kunstiharrastuse ajalugu
Eel- ja järeltegevuste soovitused saadetakse õpetajale tunni tellimisel.