fbpx

Otsing

Ekskursioon näitusel „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“ 08.04.2023 – 10.09.2023

Kumu kunstimuuseum
Tasuta

Ukraina sõjapõgenikele on Ukraina kodakondsust tõendava dokumendi alusel näituse toimumisaja vältel Kumusse sissepääs tasuta.

Oleksandr Hvostenko-Hvostov. Lavakujundus näidendile „Mob“ (Upton Sinclairi romaani „They Call Me Carpenter“ (Mind kutsutakse puusepaks) adaptatsioon). 1924. Mõstetskõi Arsenal, Kiiev, Ukraina
Ekskursioon

Ekskursioon näitusel „Futuromarennia. Ukraina ja avangard“

Kumu pakub tasuta ukrainakeelseid ekskursioone professionaalse giidi juhendamisel. Ukraina sõjapõgenikele on Ukraina kodakondsust tõendava dokumendi alusel näituse toimumisaja vältel Kumusse sissepääs tasuta.

Näitus „Futuromarennia“ tutvustab uuenduslikke kunstilisi tulevikunägemusi, mis sündisid Ukraina ajaloolistel aladel 1910.–1920. aastatel. Väljapanekul eksponeeritud teosed, mis kätkevad radikaalseid tulevikuunelmaid maali- ja filmikunstis, lavakujunduses, arhitektuuris ja kirjanduses, sealhulgas Oleksandra Eksteri, David Burljuki, Oleksandr Bohomazovi, Vassõl Jermõlovi ja paljude teiste tähelepanuväärsete autorite loomingus, on pärit muuseumidest, mis jätkavad tööd ka sõja ajal, Venemaa katkematute rünnakute all. Näitus tõstab esile Ukraina kunstielu eripärad ja seosed 20. sajandi esimeste kümnendite rahvusvahelise arenguga.

Väljapanek koosneb enam kui 100 kunstiteosest, sealhulgas maalid ja joonistused, raamatu- ja plakatikujundused, teatrikostüümide ja lavakujunduse kavandid, mida täiendavad videomaterjalid ja ajaloolised fotod ning rekonstruktsioonid nii tikandis kui ka 3D-modelleerimise tehnikas. Ajalooliste nn jõukohtade dokumentaalkaadrid ning kaks kohaspetsiifilist multimeediainstallatsiooni aitavad vaatajal hoomata Ukraina avangardi ka tänapäeva kontekstis.

Kestus: 60 minutit