fbpx

Otsing

Vestlus „Graafika muutuv roll kaasaegse kunsti väljal“ 26.10.2023 | 19.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitus „Läbi su silmaterade musta kuru“
Loeng või vestlus

Vestlus „Graafika muutuv roll kaasaegse kunsti väljal“

Vestlusel arutleme, kuidas on graafika roll, tähendus ja staatus aja jooksul muutunud. Graafikat kui nn aeglast tehnoloogiat võib näha tänapäeval – antropotseeni ajastu kontekstis – väärtusena omaette.

Millised on graafika kui meediumi eripärad kaasaegse kunsti väljal? Mil viisil oleks võimalik seda meediumit ja valdkonda rohkem uurida, aktualiseerida ning esile tuua? Milline on graafika tulevik kaasaegse kunsti kontekstis ning mil määral sõltub see ühiskondlikest ja tehnoloogilistest muutustest?

Vestlusringis osalevad kunstnik Jaanus Samma, Eesti Kunstiakadeemia professor ja graafika osakonna juhataja Liina Siib ning kuraator ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo. Vestlust modereerib Kumu publikuprogrammide kuraator ja SA Tallinna Graafikatriennaali juhatuse liige Brigita Reinert.

Vestlus on osa näituse „Läbi su silmaterade musta kuru“ publikuprogrammist. Enne vestlust kell 18 toimub näitusel Kaja Kannu etendus „Mäss“.

Näitus „Läbi su silmaterade musta kuru“ avab 1960. aastate teisel poolel esile tõusnud eesti naisgraafikute loomingu uues valguses. Ühelt poolt on nende autorite loodu lukuauguks, mille kaudu avaneb nõukogude perioodi graafika eripära. Teisalt asetuvad antud autorite teosed ja neis käsitletud teemad sujuvalt nüüdsesse kunstipilti. Näituse kunstnikega ja nende teostega on kutsutud performatiivselt suhestuma ka nüüdisaegsed etenduskunstnikud Jette Loona Hermanis, Kaja Kann ja Keithy Kuuspu.

Kunstnikud: Vive Tolli, Marje Üksine, Mare Vint, Kaisa Puustak, Aili Vint, Marje Taska, Naima Neidre, Concordia Klar, Marju Mutsu, Silvi Liiva, Jette Loona Hermanis, Kaja Kann, Keithy Kuuspu

Kuraatorid: Maria Arusoo, Eha Komissarov, Eda Tuulberg