fbpx

Otsing

Filmilinastus “Tundekasvatus” 25.03.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
8 €

8€

Grupid alates 4 inimest 6€

Tundekasvatus
Film

Filmilinastus “Tundekasvatus”

Asukoht: Kumu auditoorium

Režissöör: Sirel Heinloo
Eesti, Suurbritannia, Iirimaa
2021, 1h 26 min
Keel: eesti, inglise
Subtiitrid: inglise, eesti
Osades: Tõnis Vilu osas Merca; luuletajad esinemise järjekorras: Mari Pihl, Reijo Roos, Jill Kenny, Aivar Lembit, Irene, Grete Kaio, Kelli Kiipus, Adam Kammerling, Iina Gyldén, Kaisa Linn, Joelle Taylor, Hannah Eynon, Susan Kolde, Sirel Heinloo.
Sissejuhatus filmitegijatelt

„Tundekasvatus“ on 4-osaline luulefilm, mis on sündinud 2021. aasta kevadel kahe kuu jooksul rahvusvahelise luuleprojekti tulemusel ning selles osaleb neliteist nii tunnustatud kui alustavat luuletajat Eestist, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt. Paljudes luuletustes, mis on inspireeritud muuhulgas luuletaja Tõnis Vilu loomingust, vaatavad autorid otsa oma vaimsele tervisele ning küsivad, kas neil on kellegagi rääkida.
1. osa: „Sügavad vestlused“ küsib, nagu pealkirigi viitab, missugused kontaktiotsimised kaaslastega on meid viimasel ajal kõige sügavamalt puudutanud.
2. osa: „Kink psühholoogile“ uurib edasi, missugust kontakti on võimalik saavutada näiteks terapeudi või kallimaga ning kuidas suhestub sellega luule kirjutamine.
3. osa: „Igavene kevad“ vaatab otsa traumadele meie perekonnas ja ebameeldivatele mustritele, mis ketravad edasi me suhetes ja ühiskonnas.
4. osa: „Tundekasvatus“ uurib, missuguse pagasiga tuleme oma lapsepõlvest ja kooliajast ning missuguseid kogemusi võtame kaasa oma sünnipäevadest – hetkedest, mil just eriti tähistada enda olemasolu.

Tõnis Vilu luulet esitab näitleja ja luuletaja Merca, kõik teised autorid esitavad oma loomingut ise.

Filmis teevad kaasa projekti mentorid: briti lavaluuletaja ja värske T. S. Elioti luulepreemia laureaat Joelle Taylor (kahe luuletusega kogust “Laulud, mida vaenlane mulle õpetas”), luuletaja ja teatritegija Adam Kammerling Londonist ning luuleprõmmude eestvedaja Sirel Heinloo Tartust.

Eestist osalevad videos veel 2020. aasta luuleprõmmu meister Kelli Kiipus, TarSlämmi võitja Iina Gyldén, noored luuletajad Grete Kaio, Reijo Roos ja Kaisa Linn ning lavaluules silma paistnud Susan Kolde, Mari Pihl, Aivar Lembit ja Irene, kes on ka ansambli Autosexuality solist. Põhja-Iirimaalt esineb oma luulega Hannah Eynon ning Iirimaalt luuletaja ja fotokunstnik Jill Kenny. Projekti loominguline vedaja on Sirel Heinloo, videokunstnik Einar Lints.

NB! Seoses COVID-19 viirusega loe täpsemalt kehtivatest külastustingimustest.

Liitu uudiskirjaga