fbpx

Otsing

Taaskohtumised: Retk sisehoovi 25.05.2024 | 13.00

Kumu kunstimuuseum
Foto: Kumu kunstimuuseum
Teemaüritus

Taaskohtumised: Retk sisehoovi

Hooaja viimasel „Taaskohtumisel“ avastame Kumu sisehoovi.

Sisehoov nagu Kumu näitusedki pakub palju avastamist ja võimalust nautida omapärast arhitektuuri, aga üheskoos muidugi ka võimalust põnevate teemade üle arutada, kosutavaid mõtteid mõelda ja häid elamusi meenutada. 

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist ja vestlusringi vaadatakse valitud teoseid Kumu näitusel, seejärel toimub loovtegevustel põhinev töötuba ja kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumiste ettevalmistamisel teeb Kumu koostööd Dementsuse Kompetentsikeskuse töötajatega. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse töötajad.

Programm pakub osalejatele:

  • Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
  • Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
  • Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Palume eelnevalt registreeruda! 

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon:

Curator of Art Education Programmes