fbpx

Otsing

Sirje Helme ja Kadi Polliga näitusel „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“ 26.06.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Näituse kuraatorid, Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme ja Kumu direktor Kadi Polli.
Näitusetuur

Sirje Helme ja Kadi Polliga näitusel „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“

Kumu suurnäituse „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“ avaprogrammi raames toimub kuraatorite, Eesti Kunstimuuseumi peadirektori Sirje Helme ja Kumu direktori Kadi Polli ühistuur.

Tegemist on seni suurima Ladina-Ameerika kunstipärandit tutvustava väljapanekuga Eestis. Näitus toimub koostöös The Phoebus Foundationiga (Antwerpen, Belgia), millele kuulub üks Euroopa tähtsamaid Ladina-Ameerika kunsti kogusid.

Näituse keskmes on Ladina-Ameerika kunstisuhted Euroopaga kahel ajastul: 17.‒19. sajandil, Hispaania koloniaalperioodil, ning 20. sajandi esimesel poolel. Koloniaalajal oli kunst tähtis vahend, et levitada kristlust ja õigustada Hispaania koloniaalvõimude poolt peale surutud ühiskonnakorraldust. 20. sajandi iseseisvate Ladina-Ameerika riikide ja Euroopa vahel toimisid juba võrdsetel alustel kunstikontaktid. Mõlemal puhul põimus euroopalik kohalike põlisrahvaste pärandiga, mille tulemuseks oli Ladina-Ameerikale iseomane pildikeel.

Näitusel on esindatud Ladina-Ameerika väljapaistvad kunstnikud, teiste seas Diego Rivera, Joaquín Torres-García, Roberto Matta, Julio Alpuy ning Antonio Berni, aga ka tänavusel Veneetsia kunstibiennaalil tähelepanu pälvinud Líbero Badíi ja Wifredo Lam. Kokku on eksponeeritud sadakond teost, millest suurimad on kolme meetri kõrgused tootem-skulptuurid.

Pileteid on piiratud koguses.

Ürituse piletiga saab samal päeval külastada kõiki Kumu kunstimuuseumi püsi- ja vahetuvaid näituseid. 26. juunil on püsi- ja vahetuvad näitused ning muuseumipood on avatud kuni kell 18.00. Näitus “Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa” jääb üritusel osalejatele avatuks kuni kell 20.00.