fbpx

Otsing

Noortelaager „Mõtleme metsikult!“ 16.08.2023 – 18.08.2023

Kumu kunstimuuseum
Hind osalejale
120 €

Hind sisaldab lõunasööki koos vahepalaga, näitusetutvustusi, töötubasid ning kõiki vajalikke töövahendeid ja -materjale koos muuseumipiletiga.

Laager

Noortelaager „Mõtleme metsikult!“

2023. aasta suvel toimuv Kumu noortelaager keskendub kunsti ja keskkonna suhetele.

Toimumisaeg: 16.–18.08.2023
Kellele: n
oortele vanuses 13+
Laagripäevade kestus: kella 11–17

Kumu noortelaager on suunatud noortele, kes huvituvad kunstist, disainist ja kaasaegsest kultuurist. Varasem kokkupuude kunstitegemisega pole oluline. Tule katseta, avasta värskeid ideid ja kohta uusi sõpru!

Tutvume lähemalt näitusega „Kunst antropotseeni ajastul“ ning uurime, kuidas teha kunsti aina kiirenevate keskkonna- ja kliimamuutuste ajajärgul. Kunst mõtestab ümber ning mõjutab nii meie kultuuri kui ka loodust. Veendume, et keskkonnaprobleemid ei ole Eesti kunstis kaugeltki uus nähtus, vaid nendega hakkasid kunstnikud tegelema juba 1960.–1970. aastatel. Noortelaagris läheme tagasi pika traditsiooniga tehnoloogiate juurde ning loome ise keraamikat.

Lisaks sellele külastame ka graafikanäitust „Läbi su silmaterade musta kuru“. Vaatame näitusel teoseid, mis käsitlevad keskkonda meie ümber ja uurime laagriliste suhet looduse ja linnaruumiga. Näitusel tutvume ka erinevate trükikunsti tehnikatega ja põnevas graafikatöötoas saab iga osaleja arendada oma kujutlusvõimet, luua sügavtrükitehnikas trükiplaadi ning trükkida sellega tiraaži.

Laager arendab fantaasiat, eneseväljendusoskust ja teadmisi keskkonna hoidmisest ning erinevatest kunstitehnikatest. Näitusekülastusi ja töötubasid saadavad põnevad arutelud ning mängud.

Kumu noortelaager kestab kolm päeva ja toimub linnalaagri formaadis (kella 11.00–17.00).
Keel: eesti (julgustame osalema ka teise emakeelega noori, kes soovivad eesti keelt praktiseerida).

Hind osalejale 120 eurot. Noortelaagri hind sisaldab lõunasööki koos vahepalaga, näitusetutvustusi, töötubasid ning kõiki vajalikke töövahendeid ja -materjale koos muuseumipiletiga.
Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerumist.
NB! Laagri osalustasule ei laiene tulumaksusoodustus.