fbpx

Otsing

Maalikonservaatori ekskursioon Ladina-Ameerika kunsti näitusel (inglise keeles) 27.06.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Diego Quispe Tito (U 1611–1681). Püha perekond Naatsaretis. Detail. U 1675. Õli. © The Phoebus Foundation, Antwerpen
Näitusetuur
Teemaüritus

Maalikonservaatori ekskursioon Ladina-Ameerika kunsti näitusel (inglise keeles)

Kumu kunstimuuseumi suure saali näitusel „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“ juhib ekskursiooni Carlos González Juste. Ta on kunstifondi The Phoebus Foundation maalikonservaator, kes on Kumu koostööpartner selle näituse korraldamisel. 
Konserveerimine võimaldab mitte üksnes kunstiteoseid säilitada ja restaureerida, kuid annab tehniliste uuringute toel ka teadmisi maalimisel kasutatud materjalide ja tehnikate ning kunstiteoste ajaloo kohta. Ekskursioonil tutvustatakse samm-sammult mitme Uus-Hispaania ja Peruu asekuningriikidest pärineva 17., 18. ja 19. sajandi alguse maali restaureerimisprotsessi. Nende lugude kaudu saame teada palju põnevat ka kunstnike ateljeede siseelu ja moevoolude kohta, aga samuti selle kohta, kuidas suhestuvad omavahel jumalikud imed, objektid ja kujutav kunst. Ilmsiks tulevad ka mõned hästi varjatud saladused.
Ekskursioon toimub inglise keeles.
Carlos González Juste on omandanud bakalaureusekraadi ajaloos ja magistrikraadi konserveerimise alal. Ta on ennast täiendanud Cambridge’is Hamilton Kerri instituudis ja Madridis Prado muuseumis. 2019. aastal asus ta täiskohaga tööle maalikonservaatorina The Phoebus Foundationis, kus tema hoole all on Ladina-Ameerika asekuningriikide aegse kunsti kollektsioon.
Üritus on osa näituse „Ajalugu ja müstika. Ladina-Ameerika kunst ja Euroopa“ publikuprogrammist. Tegemist on Eestis esimese suure Ladina-Ameerika kunsti näitusega, kus esitletakse arvukalt meistriteoseid The Phoebus Foundationi kogust. Näitus hõlmab nii religioosset kunsti ja Hispaania koloniaalajastust pärinevaid portreid kui ka Uruguay, Peruu, Tšiili, Mehhiko ja Kuuba tuntud 20. sajandi kunstnike teoseid. Esile tõusevad Ladina-Ameerika ja Euroopa kunsti vahelised seosed, kultuurilised ülekanded ja põimingud.