fbpx

Otsing

Lastetuur ja loovtegevus näitusel “melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+” 26.04.2024 | 15.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
melanie bonajo. TouchMETell. 2019. Stoppkaader videost. Installatsioon koostöös Théo Demans’iga. Kunstniku ja AKINCI loal
Pereüritus

Lastetuur ja loovtegevus näitusel “melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+”

Lastetuur näitusel „melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+“ pakub võimalust arutleda küsimuste üle, mis muidu ei pruugi kunagi jutuks tulla.

Mõtleme oma keha, alastuse, läheduse ja erinevate puudutuste peale ning oma harjumustele ja traditsioonidele, mis seostuvad läheduse väljendamisega. Üritust viib läbi Kumu haridusprogrammide kuraator Liina Lepik.

Näitus avardab arusaama lähedusest, inimese suhetest keskkonnaga, sensuaalsusest ja seksuaalsusest ning kehast selle mitmetahulisuses. Näituse ruumid annavad võimaluse avastada teoseid ka erinevaid materjale katsudes, pikutades, mängides ja ronides.
Lastetuuri esimene pool veedetakse näitusesaalides, kus lisaks vestlusele tehakse programmi läbiviija juhendamisel erinevaid harjutusi. Teises osas toimub loovtegevus, kus mõeldakse, millised puudutused meile meeldivad, ja tehakse ümberpööratud sensoorseid maske.

Ootame osalema lapsi vanuses 6-12 aastat. Alla 8-aastaseid lapsi ootame osalema koos saatjaga. Üritusel kehtib saatjale sooduspilet.

Üritus on osa näituse “melanie bonajo. Kui keha ütleb Jah+” lõpuprogrammist.
„Kui keha ütleb Jah+“ on melanie bonajo isikunäitus, mis otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel. Näituse keskne teema on puudutus, seda nii sõna otseses mõttes kui ka puudutus kui meie suhe üksteisesse ja meid ümbritsevasse maailma.