fbpx

Otsing

Jääb ära! Kuraatorituur näitusel „Moraalihoidjad ja naised kirglised“ (inglise keeles) 13.06.2024 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Ado Vabbe (1892‒1961). Kompositsioon nelja figuuriga. 1912. Tušš, akvarell. Eesti Kunstimuuseum
Näitusetuur

Jääb ära! Kuraatorituur näitusel „Moraalihoidjad ja naised kirglised“ (inglise keeles)

Magdaleena Maasiku kuuraatorituur projektiruumi näitusel „Moraalihoidjad ja naised kirglised. Seksitöö kuvand Eesti kunstis 20. sajandi esimesel poolel“. Kuraatorituur toimub inglise keeles.

Kuigi seksitöö tekitab tänapäevani vastakaid arvamusi, on seksuaalteenuste müüki alati elatusallikana kasutatud ning läbi aegade on see nähtus vähemal või rohkemal määral pakkunud ainest ka kunstnikele. 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses kasvas kogu Euroopas huvi seksuaalsusega seotud teemade vastu, mis kajastus ka visuaalkultuuris. Saksamaal levinud moodsate kunstivoolude, eeskätt ekspressionismi ja uusasjalikkuse kaudu jõudis seksitöö teema peagi ka Eesti kunstiväljale. Kuidas kujutasid siinsed kunstnikud seksitööd ja mil moel kajastusid nende loomingus tol ajal ühiskonnas levinud hoiakud? Kuidas erinesid kunstnikest naiste ja meeste pilgud sellele vastuolulisele teemale? Osana püsiekspositsioonist „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700‒1945“ avab projektiruumi uus näitus ühte vähem uuritud peatükki Eesti kunstiloos, heites tänapäevase pilgu seksitöö kujutamise viisidele 20. sajandi esimese poole Eesti kunstis.

Üritus on osa näituse „Moraalihoidjad ja naised kirglised. Seksitöö kuvand Eesti kunstis 20. sajandi esimesel poolel“ publikuprogrammist. Näitus on osa Kumu kunstimuuseumi 3. korruse püsinäitusest „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“.