fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Sparksi vennad 25.05.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Dokumentaal: Sparksi vennad
Film
Kumu Dokumentaal

Kumu Dokumentaal: Sparksi vennad

Asukoht: Kumu auditoorium

Rež Edgar Wright
Suurbritannia, USA  2021, 140 min
Inglise keeles
Seansi juhatab sisse ajakirjanik ja muusikakriitik Mart Juur.

Kuidas saab üks popbänd olla samaaegselt üliedukas, alahinnatud, ülimalt mõjukas ning kriminaalselt unustuste hõlma vajunud? Seda pärast umbes 50 tegutsemisaastat, 25 stuudioplaati ja 250 salvestatud laulu? Kuidas saab olla oma žanris teerajaja, kui Pet Shop Boys pole üheski intervjuus neid oma mõjutajana maininud, kirtsutades sellise küsimuse peale alati nina?
Nüüd saame vastused pea kõigile nendele küsimustele, sest selle ansambli suur fänn filmivirtuoos Edgar Wright („Shaun of the Dead“, „Baby Driver“, „Eilne öö Sohos“) on kogunud kaamerate ette kõik omataolised fännid ning kaevanud end läbi üüratust kogusest arhiivimaterjalist, et natukenegi eemaldada salapäraloori koosluselt nimega Sparks.

Filmis saavad sõna bändi sellised suured austajad nagu Flea, Beck, Jason Schwartzman ja Neil Gaiman. Wright viib vaatajad ‒ kes muide ei pea üldse olema selle bändi austajad ega isegi mitte sellest kooslusest varem midagi kuulnud ‒ kummalisele odüsseiale läbi aastakümnete, teejuhtideks ekstsentrilised vennad Ron ja Russell Mael, kes on omalt poolt panustanud muusika värvikasse ajalukku ansambliga, mille puhul on väga suur tõenäosus, et tegu on sinu lemmikbändi lemmikbändiga … Kas on lihtsalt kokkusattumus, et „This Town Ain’t Big Enough For the Both of Us“ nägi ilmavalgust aastapäevad enne seda, kui näiteks Queen oma „Night at the Opera“ kauamängivaga rahva ette astus? Võib-olla …

NB! Kohustuslik järelvaatamine neile, kes käisid duo Tallinna kontserdil 4. mail.

 

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga