fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Quant 21.09.2022 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Dokumentaal. Quant
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Quant

Asukoht: Kumu auditoorium

Rež Sadie Frost
Suurbritannia 2021, 86 min
Inglise keeles
Filmiõhtu juhatab sisse moekunstnik ja õppejõud Piret Puppart

Esimene ametlik täispikk dokumentaalfilm, mis tähistab 20. sajandi ühe mõjukaima ikooni ja stiiliguru, moekunstnik Dame Mary Quanti silmapaistvat elu ja loomingut.

Ühendkuningriigi ühe tuntuima kultuuritegelasena võitles Quant 1960. ja 1970. aastatel moerevolutsiooni eesrindel, juhtides moetööstust eemale tavadest ja konservatiivsusest ning ärgitades naisi kandma pöördelisi rõivaesemeid, nagu miniseelikuid ja ülilühikesi pükse. Lisaks algatas ta täiesti geniaalse koostöö soengustilisti Vidal Sassooniga.

Quanti seninägematute disainilahenduste ja traditsioone eirava stiilita ei oleks svingivad kuuekümnendad olnud need, mis nad olid.

„Quant“ tutvustab põhjalikult disaini- ja jaemüügimaailmas teed rajanud naise elu ja tööd alates tema esimesest poest Londoni legendaarsel King’s Roadil, kus päeva jooksul teenitud tulu eest osteti riiet, millest ööga valmisid järgmiseks päevaks uued rõivaesemed, kuni üleilmse moeimpeeriumini, mis tegeleb moe, kodusisustuse ja kosmeetikaga.

Loovate võtete ja jutustusviisi poolest silma paistev „Quant“ sisaldab originaalintervjuusid Mary Quanti kaasaegsete (sh Kate Mossi, Vivienne Westwoodi ja Edward Enninfuli), pereliikmete ning moemaailma praeguste juhtivate tegelastega, dramatiseeritud stseene Quanti kuulsamatest sõnavõttudest ja arhiivimaterjali.

Dokumentaalfilm sai tõuke Londonis V&A-s toimunud Mary Quanti loomingu näitusest, mille sulgemise ajaks 2020. aasta veebruaris oli selle külastajate arv tõusnud ligi 500 000, purustades kõik muuseumi selle osa senised külastajarekordid.

 

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga