Tagasi kalendrisse Aeg

Kumu Dokumentaal. Kuula mind, Marlon

Aeg: 20.09.17  18:00–19:45
Asukoht: Kumu auditoorium
Hind: Tasuta

Rež Stevan Riley
Suurbritannia 2015, 102 min
Inglise keeles

Filmiõhtu juhatab sisse Peeter Simm

Marlon Brando oli erakordne kunstnik ja Hollywoodi ikooniline staar, kelle revolutsiooniline näitlemismeetod muutis filmiajaloo kulgu. Hoolimata ülemaailmsest kuulsusest suutis Brando kollase pressi uudishimulike silmade eest oma eraelu varjus hoida. Koduseinte vahel pidas mees aga terve elu audio- ja videopäevikuid, luues niimoodi iseendast haruldase arhiivi.

Režissöör Stevan Riley („Blue Blood“) abil on nendest äärmiselt isiklikest ja ilma igasuguse edevuseta jäädvustatud salvestitest kokku põimunud inimlik ja aus portree Marlon Brando isikust väljaspool filmi ja teatrit. Lugu mehest tema enda sõnadega.

Võrdselt rõõmu ja nukrust pakkuv film on unikaalne teos intensiivsest kunstnikust ja inimesest, kes oli küll teadlik oma talendist, aga kes koges ka sügavat kurbust, sisemist ebakindlust, tõrksust näitlemise ja filmitööstuse vastu ja illusioonide purunemist ning veetis elu viimased aastad sügavas üksinduses.

Kaunis portree suurest inimesest, kes ka kõige eredamas rambivalguses ja sügavaimas depressioonis suutis alati jääda empaatiavõimeliseks ja humaanseks.

Erakordne film erakordsest mehest.