fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Kuula mind, Marlon 03.04.2024
18.00–19.45

Kumu kunstimuuseum

Kumu auditoorium

Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Kuula mind, Marlon

Rež Stevan Riley
Suurbritannia 2015, 102 min
Inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Filmi juhatab sisse filmikriitik Maarja Hindoalla

Marlon Brando oli erakordne artist ja Hollywoodi ikooniline staar, kelle revolutsiooniline näitlemismeetod muutis filmiajaloo kulgu. Hoolimata ülemaailmsest kuulsusest suutis Brando kollase pressi uudishimulike silmade eest oma eraelu varjus hoida. Koduseinte vahel pidas mees aga terve elu audio- ja videopäevikuid, luues niimoodi iseendast haruldase arhiivi.

Režissöör Stevan Riley („Blue Blood“) abil on nendest äärmiselt isiklikest ja ilma igasuguse edevuseta jäädvustatud salvestitest kokku põimunud inimlik ja aus portree Marlon Brando isikust väljaspool filmi ja teatrit. Lugu mehest tema enda sõnadega.

Võrdselt rõõmu ja nukrust pakkuv film on unikaalne teos intensiivsest kunstnikust ja inimesest, kes oli küll teadlik oma talendist, aga kes koges ka sügavat kurbust, sisemist ebakindlust, tõrksust näitlemise ja filmitööstuse vastu ja illusioonide purunemist ning veetis elu viimased aastad sügavas üksinduses.

Kaunis portree suurest inimesest, kes ka kõige eredamas rambivalguses ja sügavaimas depressioonis suutis alati jääda empaatiavõimeliseks ja humaanseks.

Erakordne film erakordsest mehest, millega Kumu Dokumentaal tähistab ikoonilise staari 100. sünniaastapäeva 3. aprillil.

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga