fbpx

Otsing

Kumu Dokumentaal: Ennio. Maestro 04.01.2023 | 18.00

Kumu kunstimuuseum
Kumu Documentary: Ennio: The Maestro
Arhiiv_Kumu Dokk
Film

Kumu Dokumentaal: Ennio. Maestro

Asukoht: Kumu auditoorium

Rež Giuseppe Tornatore
Itaalia 2021, 156 min
Inglise ja itaalia keeles, ingliskeelsete subtiitritega
Filmiõhtu juhatab sisse 2022. aasta PÖFFi parima filmimuusika auhinna pälvinud helilooja Tõnu Kõrvits.

Dokumentaali keskmes on Oscari võitnud režissööri Giuseppe Tornatore põhjalik intervjuu 91-aastase legendaarse itaalia helilooja ja dirigendi Ennio Morriconega, mis salvestati veidi enne maestro surma 2020. aastal. Kohtume äärmiselt sooja, erudeeritud ja köitva jutukaaslasega, kes on loonud muusika enam kui viiesajale filmile ja teleseriaalile, aga kirjutanud ka sümfoonilisi ja kooriteoseid. Kõige tuntum on koostöö vesternide režissööri Sergio Leonega („Hea, paha ja inetu“, „Ükskord Metsikus Läänes“ jpt).

„Ma olen nagu kameeleon, kes muudab ennast iga režissööriga, jäädes samas iseendaks,“ ütleb maestro.

Kuldaväärt intervjuu loob Morriconest tervikliku portree, mis avab heliloojas meie jaoks ka seni varju jäänud külgi nagu kirg male vastu. Oleme tunnistajaks tema mõtetele, tundeküllasele meelelaadile, hingestatusele ja emotsionaalsusele, aga ka viidetele, mis viisid ühe või teise meloodia sünnini. Kõik see on pandud dialoogi maestro muusikaga. Tulemuseks on vapustav elamus, mis puudutab, kaotab ajataju ja on nii mõjus, et toob kohati kananaha  ihule.

Ennio Morricone loomingut on tunnustatud Oscari, kahe Grammy, kahe Kuldgloobuse, viie BAFTA auhinnaga ning Elutöö Kuldlõviga.

Uue aasta programmi paneb kihisema Vinsomnia.

https://www.youtube.com/watch?v=QkAoEchoOm8

Kumu Dokumentaal Liitu uudiskirjaga