fbpx

Otsing

Välja müüdud! Kuld, puhas kuld! 20.12.2023 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Hind
40 €
Kursus või töötuba

Välja müüdud! Kuld, puhas kuld!

Jõuluajal leidub meie ümber ning kodudes kaunist kulda ja karda. Mis oleks, kui ise miskit ära kuldaks! Näiteks jõuluehte või prossi lähedasele kingiks.
Juhendaja: Maria Väinsar

Kuldamise töötoas õpib osaleja traditsioonilist kuldamist õlikuldamise tehnika kaudu. Anname ülevaate erinevatest kuldamistehnikatest, kullatava pinna ettevalmistamisest ja pinnakatmise viisidest. Seejärel räägitakse ajaloost: erinevatest kuldamistehnikatest, kuldamise ajaloost; vaadatakse Kumu kunstimuuseumi püsiekspositsioonis olevaid kullatud objekte. Töötoas teostatakse ettevalmistatud pinnale kullalehega kuldamist. Soovi korral saab osaleja kaasa võtta kullatava eseme, mille maksimum mõõtmed on 6 × 6 × 6 cm (näiteks jõuluehe, pross, ripats vms). Ese kullatakse 22-karaadise kullalehega.

Töötoas osalemine ei nõua eelnevaid teadmisi kuldamisest.

Juhendaja on skulptor ja konservaator Maria Väinsar. Ta on kuldamise ja kullatud objektide konserveerimisega tegelenud üle kümne aasta, töötab õppejõuna Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas ning on vabakutseline konservaator.