fbpx

Otsing

Juhan Uppin esitleb kontserttuuriga oma esimest autorialbumit “Nihked” 28.11.2023
19.00–20.15

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
15 €

Piletid on saadaval Piletilevi e-poes ja müügipunktides ning vabade kohtade olemasolul enne kontserdi algust kohapeal.

Täispilet 15 €
Õpilane / tudeng / pensionär 12 €
Kohapeal on piletid kallimad!
Lastele vanuses kuni 7 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta
Juhan Uppin - autorialbumi ''Nihked'' esitlustuur Tallinnas
Kontsert

Juhan Uppin esitleb kontserttuuriga oma esimest autorialbumit “Nihked”

Asukoht: Kumu auditoorium

Album “Nihked” tõi tänavusel pärimusmuusika auhindade jagamisel Juhan Uppinile aasta pärimusmuusiku ja aasta uusfolk artisti tiitli. Tegemist on Uppini kuuenda sooloalbumi ja esimese autorialbumiga, kus kõlab esmakordselt ainult omalooming, mis keskendub nüüdisaegsele suunale lõõtspillimuusikas. Novembri lõpus toimuvad esitluskontserdid üle Eesti.

Lõõtspilliga ei ole Eestis uusfolki varem eriti viljeldud, kuigi paljude teiste instrumentidega on tänapäevasem lähenemine juba väga hästi käima läinud. “Mind innustas seda suunda rajama teatav mure, et lõõtspill jääb teiste rahvapillidega võrreldes mingis mõttes maha,” jagas Uppin, kes on varasemalt ka ise olnud pigem traditsioonilise pillimängu edasikandja. Teppo-tüüpi lõõtspill on jõulise traditsiooniga rahvapill, millel uute kõlaruumide ja võimaluste avastamine on olnud omajagu pikk teekond. “Autoriloomingu mõtte istutasin endale pähe umbes kümme aastat tagasi, kui asusin EMTA-s pärimusmuusikat õppima. Siis sai omaloomingust teadlik siht, milles nüüd ka kõik läbitöötatu peegeldub,” ütleb ta.

“Nihked” sai albumi nimeks eelkõige seetõttu, et nihutada piire ja arusaamu, mis selle pilliga seostuvad. Kõige suurem murrang helikeeles on plaadil viimaseks jäänud nimilugu. See erineb enim kõigest eelnevast, jätab nii-öelda otsa lahti ning on uus stiil nii loomingulises kui mängutehnilises mõttes. Uppin soovib, et album laiendaks lõõtspillimuusika kuulajaskonda ning jõuaks ka senisest enam noorte inimeste ja rahvusvahelise kuulajaskonnani. “Põhisõnum, millele ikka rõhun, on see, et lõõtspill on lisaks tugeva traditsiooniga rahvapillile ka lihtsalt pill, kaasaegne muusikavahend, näiteks minu kui tänapäevase inimese väljendusvahend,” lisab ta.

Albumi esitlustuur saab alguse 23. novembril Tartus ning külastab kokku kuut Eestimaa linna, jõudes Kumu auditooriumisse 28. novembril, mis on ühtlasi ka Juhani sünnipäev.

23. november Tartu, Aparaaditehase Armastuse saal
24. november Pärnu Raekoja suur saal
25. november Kuressaare, Thule Koda kinosaal
28. november Tallinn, Kumu auditoorium
29. november Türi Kultuurikeskus, väike saal
1. detsember Rakvere Kultuurikeskus, suur saal