fbpx

Otsing

Jagatud kogemused: Elisarion 31.05.2024 | 12.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Näitusetuur
Teemaüritus

Jagatud kogemused: Elisarion

Mais suundub sari „Jagatud kogemused“  näitusele „Elisarion. Elisàr von Kupffer ja Jaanus Samma“.
Näitus toob kokku baltisaksa taustaga Elisàr von Kupfferi (1872–1942) ja eesti kunstniku Jaanus Samma (1982) loomingu. Järvamaal Ambla lähistel sündinud Elisàr von Kupffer ehk Elisarion oli visionäär, värvikas isiksus ja mitmekülgne looja. Ta tegeles kirglikult maalikunsti, kirjanduse, kunstiajaloo ja filosoofiaga ning lõi oma maailmatunnetusest kantud uususundi – klarismi (sks klar ‘selge’). Tänapäeval hinnatakse Kupfferit kui teerajajat, kes edendas sallivust tavapärasest erineva seksuaalse orientatsiooniga inimeste suhtes.

Sarjast

Sari „Jagatud kogemused“ tahab luua sidusat ja arutelu toetavat keskkonda eri põlvkondade vahel.

Rahulikus tempos ringkäikudel tutvume Kumu püsi- ja vahetuvate näitustega. Ekskursioonile järgneb vestlus ja töötuba koos programmijuhi ja kutsutud külalisega Kumu hariduskeskuse ruumides, kus pakutakse teed ja küpsiseid.

„Jagatud kogemused“ on hea võimalus kohtuda kultuurihuviliste eakaaslastega, õppida midagi uut ning jagada oma teadmisi ja kogemusi teiste osalejate ja programmijuhtidega.

Aita kujundada uut sarja! Iga kohtumise lõpus jagab programmijuht osalejatega tagasiside vormi, kuhu saab kirja panna enda tähelepanekuid, soove ja ettepanekuid.