Fine5 Tantsuteater: White Elk
Asukoht: Kumu sisehoov
Kohaspetsiifiline vaatemäng märkajale
White elk ehk valge põder on müstiline albiino isend, kes elab Põhjamaa metsades, ent keda võib kohata haruharva. Fine5 Tantsuteatri lavastuses tähistab valge põder metafoorse sümbolina urbaniseerunud inimese ja tema sisemise looduse/looma konfliktset territooriumi, mis avaldub üheaegselt humanistliku ja animistliku poole segaduses, põgenemiskatsetes ning tasakaalu otsingutes. Lavastus ja selle live-elektrooniline helimaastik on spetsiaalselt loodud Kumu kunstimuuseumi sisehoovi keskkonda. Kui tantsijate tegevus on silmaga jälgitav, siis helimaastik on kuuldav vaid kõrvaklappides läbi SilentDisco helisüsteemi (kõrvaklapid saadaval kohapeal). Kumu sisehoovis toimuv tegevus on tõlgendatav vaataja meelte ja südamega, viidates inimese ning looduskeskkonna habrastele suhetele tänapäeval.
Esietendus 15.07.2021 Kumu kunstimuuseumi sisehoovis.
Lavastaja: Renee Nõmmik
Kaaskoreograafid/Tantsijad: Tiina Ollesk, Olga Privis, Anita Kurõljova, Simo Kruusement ja Richard Beljohin
Kunstnik: Kalle Aasamäe
Helikunstnikud:
Helimaastik sünnib koostöös Belgia-Hispaania elektroonilise muusika helikunstniku Erich Weissi, Saksa-Eesti helikunstnike Hans Gunter Lockiga ja Gerhard Lockiga läbi Kumu keskkonnast leiduvate interaktiivsete helide ja live-elektrooniliste lahenduste kohapeal.
Koostööpartner:
Kumu kunstimuuseum
Toetajad:
Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium
Etenduse kestus: 60 min
Vihma korral võib etenduse algus hilineda.
Tugeva vihmaperioodi korral muutub etenduse kuupäev.
****************************************************************
Renee Nõmmik on Fine5 Tantsuteatri koreograaf/tantsija ja TLÜ tantsukunsti õppejõud, keda huvitab dialoogi loomine ruumi, liikumise ja keha vahel. Tiina Ollesk, Simo Kruusement, Olga Privis on Fine5 Tantsuteatri kauaaegsed tantsijad, kes uurivad liikumistekste kui kommunikatiivseid meediume koreograafiakunstis. Richard Beljohin ja Anita Kurõljova on uue põlvkonna otsingulised tantsijad, kes testivad piire teatraalse vormimängu ja lakoonilise kehalisuse vahel.
Gerhard Lock on muusikateadlane ja helilooja, keda huvitab pingedisain, heliruum ja tehnoloogia ning erinevate meediumite interdistsiplinaarsus. Ta on Tallinna Ülikooli BFM-i muusikateaduse ja multimeedia õppejõud. Hans Gunter Lock on elektronmuusika helilooja ja muusikateadlane, keda huvitavad eksperimentaalsete kunstide süntees ja mikrotonaalsed helisüsteemid. Ta on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektronmuusika stuudio õppejõud ja EKA Uusmeedia stuudio juhataja. Disainer Kalle Aasamäe on loonud autorikollektsioone nii Eestis kui ka välismaal, osalenud teatri- ja filmiprojektides ning õpetab moekunsti Eesti Kunstiakadeemias.