fbpx
Otsi...
12.01.2021 – 20.01.2021

Filmiõhtu: „Tähevärav“ (Stargate, 1994)

Kumu kunstimuuseum
Tasuta
Khonsuirdise sarkofaag. Detail. Hilis-Egiptuse periood. 722–332 eKr. © Museo Egizio
Khonsuirdise sarkofaag. Detail. Hilis-Egiptuse periood. 722–332 eKr. © Museo Egizio
empty-image
12.01.2021 – 20.01.2021

Filmiõhtu: „Tähevärav“ (Stargate, 1994)

Kumu kunstimuuseum
Tasuta
Film

Teisipäeval, 12. jaanuaril kell 18 toimub Kumu auditooriumis filmiõhtu, kus linastub film „Tähevärav“ (Stargate, 1994). Filmiõhtu on osa Kumu kunstimuuseumi näituse „Egiptuse hiilgus“ publikuprogrammist. Üritus toimub koostöös USA saatkonnaga ning on kõigile tasuta.

Film on inglise keeles.
Filmi pikkus: 1h 56min

Vaata filmi treilerit siit:

Eesti esimesel Vana-Egiptuse kunsti suurnäitusel on eksponeeritud tuhandete aastate vanused esemed ühest maailma olulisemast Vana-Egiptuse kollektsioonist – Museo Egiziost (Egiptuse Muuseum) Torinos Itaalias. Samal ajal Kumu kunstimuuseumis toimuva näitusega on Egiptuse Muuseumi aarded eksponeeritud ka Amos Rexi kunstimuuseumis Helsingis. Kolme muuseumi mastaapne ühisprojekt on ainukordne võimalus avastada Vana-Egiptuse muistset maailma kaugele reisimata.c

Seitsme alateema kaudu jutustab näitus vaaraode aja elukorraldusest ning usust igavikku, inimeste, loomade ja jumalate erineval moel ning eesmärgil kujutamisest, hieroglüüfidest kui kunstivormist ning tarbekunstist. Lisaks annab näitus aimu eestimaalaste seostest Vana-Egiptusega, liikudes edasi 19. sajandi Egiptuse vaimustuse aega, mis tõi Egiptuse muistiseid ka meie muuseumikogudesse.

Kuraator: Paolo Marini (Museo Egizio)
Kaaskuraator: Jaanika Anderson (Tartu Ülikooli muuseum)

 

Ole kursis meie sündmustega! Liitu uudiskirjaga siin!