fbpx

Otsing

Evy Jokhova performance’i teine osa: mahamaetud toidu üleskaevamine 21.06.2023 | 17.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet: Kumu kunstimuuseum
14 €
  • Perepilet: Kumu kunstimuuseum
    28 €
  • Sooduspilet: Kumu kunstimuuseum
    9 €
  • Toetajapilet: Eesti Kunstimuuseum
    20 €
Teemaüritus

Evy Jokhova performance’i teine osa: mahamaetud toidu üleskaevamine

Temaatiline ekskursioon ja kunstnik Evy Jokhova performance’i teine osa. Näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ programmi kuuluv üritus algab näitusesaalis toiduteemalise ekskursiooniga näituse kuraatori, ajaloolase Linda Kaljundi juhtimisel. Edasi liigume Kumu sisehoovi, kus leiab aset hapendatud toidu üleskaevamise rituaal ja peetakse koos piknikku.

Toidu mahamatmine alternatiivina selle külmikus hoidmisele on esivanematelt laenatud toidu säilitamise meetod. Mai alguses matsime anumad käsitsi korjatud hooajaliste metsaandidega maha ja katsime need mullakuhilaga. Kohta, kuhu toit maa alla hapnema jäeti, valvab aiapäkapikk, nagu kaardil aarde peidukohta tähistav X. Nüüd on aeg anumad üles kaevata, murda leiba ja maitsta aprilli lõpus pärast viimaste lumeriismete sulamist korjatud metsaande. Kutsume teid osalema toidu üleskaevamisel ja piknikul Kumu aias. Performance on osa Jokhova teosest „Geoloogilist aega oodates“ (2023).

Evy Jokhova on multidistsiplinaarne kunstnik, kes elab ja töötab Lissabonis ja Tallinnas ning kelle praktikad on seotud sotsiaalantropoloogia, arhitektuuri, filosoofia ja kunsti suhetega. Ta tegeleb joonistamise, skulptuuri, installatsiooni, toidu, filmi ja performance’iga, püüdes ületada lõhesid nende valdkondade ja neile omaste hierarhiliste struktuuride vahel. Londoni Royal College of Art’i ja Goldsmiths College’i lõpetanud Jokhova on pälvinud mitmeid tunnustusi, nende hulgas Ühendkuningriigi kunstinõukogu individuaalne stipendium, Royal Academy Schools Fellowship ja Briti kuningliku skulptorite ühingu stipendium. Tema hiljutiste näituste hulka kuuluvad „Three Colours: Green” Lissaboni 3+1 Arte Contemporânea kunstikeskuses; „Wotruba. Himmelwärts“ Viinis Belvedere muuseumis ja „On Photographic Beings“ Läti Rahvuslikus Kunstimuuseumis Riias.

Näitus „Kunst antropotseeni ajastul“ keskendub kolmele teemale: Eesti kunstiajaloo ümbermõtestamine ökokriitilisest vaatenurgast, kunstnike, teadlaste ja muuseumide koostöö ning muuseumide ja näituste rohepööre. Kuraatorid: Linda Kaljundi, Eha Komissarov, Ulrike Plath, Bart Pushaw ja Tiiu Saadoja