fbpx

Otsing

Ajateater: Anne Franki päevik 27.01.2024
18.00–20.00

Kumu kunstimuuseum
Täispilet
25 €

Piletid 25/20€ on müügil Fientas ja Piletilevis

Kohapeal piletimüük ainult sularahas

Ajateater: Anne Franki päevik
Etendus

Ajateater: Anne Franki päevik

Asukoht: Kumu auditoorium

Autorid: Frances Goodrich ja Albert Hackett
Tõlkija: Liisi Erepuu
Lavastaja: Anne Velt
Kunstnik: Killu Mägi
Muusikaline kujundaja: Tobias Tammearu
Nimiosas: Maria Liive
Näitlejad: Kristjan Sarv, Liis Haab, Katrin Valkna, Mart Toome (Tallinna Linnateater), Miika Pihlak, Külli Reinumägi, Maarja Tammemägi  ja Meelis Põdersoo (VAT Teater)
Etendus kestab koos vaheajaga 2 h

“Anne Franki päevik” on lugu kõige tormilisemas kujunemis- ning kasvueas rõõmsa meelelaadi ja erksa hingega noorest neiust, kelle suureks saamise aastad langevad ajajärku, mil Euroopas valitses kurjus.
Juudi rahvusest perekond, kes on juba varem Saksamaalt tagakiusamiste tõttu põgenenud ja leidnud endale uue kodumaa Hollandis, peab ka siin mõne aja pärast ellujäämiseks peitu pugema, sest kurjus valib oma ohvreid rahvuse järgi.
Perekond Frankid ja mõned nende peretuttavad poevad salajasse pelgupaika, kuhu neil tuleb varjule jääda kaheks aastaks ja kaheks kuuks (juuni 1942 – august 1944). Selles salajases paigas elatakse, tülitsetakse ja lepitakse, kardetakse ja armutakse. Lihtsalt elatakse, igatsetakse kodu ja turvalisust. Ja hoitakse elus lootust, inimlikkust ja püüdu ilu, headuse ning lihtsate asjade poole.
“Me seisame siin silmitsi probleemidega, mida pole olnud ühelgi meievanusel. Ja kui viimaks arvad, et oled leidnud lahenduse, tuleb järgmine pauk! Pead uuesti otsast alustama!..” kirjutab Anne oma päevikus, püüdes toime tulla suurte küsimustega ja seda ajal, mil maailmas ideaale hävitatakse.

Anne Franki päevik on ajatu. Ta on kirja pandud Anne poolt 80 aastat tagasi, aga kõnekas ka täna. Võib olla just eriti praegu, mil maailmas toimub taas ehmatavaid sündmusi meist vaid tuhande kilomeetri kaugusel.

Anne Frank pidas päevikut 1942. aasta 12. juunist 1944. aasta 1. augustini. Tema päevik ilmus raamatuna 1947. aastal ja seda on praeguseks tõlgitud vähemalt 60 keelde.

Lavastuse esietendus 19. veebruaril 2023 KUMU auditooriumis.