fbpx

Otsing

Lastelaager

 

Igal suvel toimuvad Kumu kunstimuuseumis linnalaagrid, mis on suunatud lastele vanuses 8–12.

Mitmepäevase laagri raames saab lähemalt tutvuda muuseumi ning selle näitustega. Lisaks sõbruneda teiste kunstihuvilistega, kellega koos läbi mitmekülgsete loovtegevuste erinevaid kunstitehnikaid katsetatakse.

Kontakt

Tereza Špongolts

hariduskeskuse koordinaator

Igal suvel Kumu kunstimuuseumis toimuvates laagrites avastatakse koos sõbralike juhendajatega Kumu näitusi ja muuseumi hoonet tervikuna. Mitmepäevase programmi raames tutvuvad osalejad nii muuseumi kui ka põnevate kunstitehnikatega, mis toetavad näitusesaalis käsitletud teemasid, ning leiavad uusi sõpru. Kumus võib olla korraga kuni seitse erinevat näitust, mistõttu suvelaagri raames keskendutakse ühele kuni kahele väljapanekule. Möödunud aastatel on vaatluse all olnud sellised näitused, nagu „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“, „Rändurid. Reisimine ja migratsioon Kesk- ja Ida-Euroopa uues kunstis“, „Fotorealism. 50 aastat hüperrealistlikku maali“ jt.

Loovtegevused toimuvad keset ekspositsiooni, hariduskeskuse stuudioruumides ning Kumu ümbruses. Kõiki tegevusi juhendavad Kumu hariduskeskuse töötajad. Lõunaks pakutakse sooja toitu ning laager lõpeb piduliku pikniku ja tunnistuste jagamisega.

Laagrid toimuvad nii eesti kui vene keeles.

Uuri lähemalt 2022. aasta lastelaagri kohta!