fbpx

Otsing

Avaldatud 18.10.2023 | 14.07

Saksa romantikute näitusel Riias näeb ka Eesti Kunstimuuseumi kogude teoseid

Otto Ignatius ja Gustav Adolf Hippius. Tsarskoe Selo palee laemaali kavand. 1822. Eesti Kunstimuuseum

Läti kunstimuuseumi Riia börsihoones oktoobri alguses avatud näitusel on väljas saksa kultuuriruumist pärinevad romantismiperioodi teosed Läti ja Eesti kunstikogudest. Eesti Kunstimuuseumi kogust on näitusel esindatud 15 maali, joonistust ja graafilist lehte.

Näitusel “Unistuste vangid. Saksa romantism Läti ja Eesti kunstikogudest” on eksponeeritud ligikaudu 300 teost ning saksa ja baltisaksa taustaga autorite kõrval on välja pandud ka šveitsi ja austria kunstnike teoseid. „Meil on hea meel järjekordse koostöö üle Eesti ja Läti kunstimuuseumide vahel. 19. sajandi teemadega tegeledes on ühisosa otsimine eriti oluline, sest Riia oli sel ajal ju teatavasti pealinnaks ka suurele osale Lõuna-Eestile ning ajaloolised paralleelid naabritega eriti tugevad,“ ütles Eesti Kunstimuuseumi graafikakogu hoidja Kristiina Tiideberg.

Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvate autorite hulgas on näitusel eksponeeritud ühisesse sõpruskonda kuulunud ja Eestis hästi tuntud maalikunstnike ja graafikute Gustav Adolf Hippiuse, Otto Friedrich Ignatiuse ja August Pezoldi ning nende põlvkonnakaaslaste Friedrich Ludwig von Maydelli ja Carl Siegmund Waltheri teosed. Eelnimetatutest veidi nooremast põlvkonnast on esindatud Ernst Hermann Schlichting, Karl Timoleon von Neff ja Wilhelm von Kügelgen. Näituse kuraatori Ksenija Rudzīte tehtud valikus domineerivad portreed – eelkõike kunstnike autoportreed (näiteks Maydellilt, Hippiuselt) ja portreed teistest romantismiperioodi kunstnikest.

Näitus Riia börsihoones jääb avatuks 2024. aasta 11. veebruarini.