fbpx

Otsing

Noortelaager

Kord aastas toimub Kumu kunstimuuseumis noortelaager, mis on suunatud noortele vanuses 13+, kes huvituvad kunstist ja kaasaegsest kultuurist.

Eelnev kunstitegemise kogemus pole vajalik, sest igaüks on loov isemoodi. Laager sai alguse 2017. aasta augustis, kasvades välja Kumu noorteklubist, kus meie peamiseks sooviks on pakkuda noortele uudset, arendavat, lõbusat ja meelepärast muuseumikeskkonda.

Kontakt

Tereza Špongolts

hariduskeskuse koordinaator

Noortelaager pakub ainulaadses Kumu keskkonnas mitmekülgseid tegevusi, mis toimuvad keset ekspositsiooni, hariduskeskuse stuudioruumides ning Kumu ümbruses. Aktiivsed ja arendavad loovtegevusi suunavad juhendajad nii Kumu hariduskeskusest kui ka külalisjuhendajad, kes on oma ala professionaalid. Laagris suunatakse noori end kunsti kaudu paremini tundma õppima ja ümbritsevat maailma mitmekülgsemalt mõistma.

Muuseumis võib olla korraga kuni seitse erinevat näitust, mistõttu suvelaagri raames keskendutakse ühele–kahele näitusele. Möödunud aastatel on vaatluse all olnud sellised näitused, nagu „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“, „Michel Sittow. Eesti maalikunstnik Euroopa õukondades“, „Rändurid. Reisimine ja migratsioon Kesk- ja Ida-Euroopa uues kunstis“ jt. Valitud näitused on andnud võimaluse sooritada mõttelisi ajarännakuid ning kunstiteoseid üheskoos lahti mõtestades ja lugusid jagades arutleda ka laiemalt kunsti rolli üle elus. Arutelusid toetavad töötoad, kus katsetatakse erinevate kunstivormidega.

Laager on suunatud eesti- ja venekeelsetele noortele.