fbpx

Otsing

Kumu sisehoov

Muuseumi peasissepääs asub arhitekti visiooni järgi tegelikult sisehoovis (kuigi enamik külastajaid saabub Kadrioru pargi poolt), kuid sisehoov ise pakub samuti põnevat avastamist.

Avarad trepid ja rütmilises siksakis kulgevad kaldteed pakuvad erinevad liikumistrajektoore; pinnakattena kasutatud dolomiidi hele toon peegeldab rohkesti päiksevalgust ning hoovist võib leida mitu dekoratiivset ruudustikulist basseini. Lasnamäe nõlvalt sisehoovi saab tulla ka jalakäijate tunneli kaudu ning sealses trepigaleriis on väljas mitmed skulptuurid.

Kumu oluline roll muuhulgas on olla avalik ruum, mida saaksid kasutada erinevad sihtgrupid. Sisehoov on avaliku ruumina tihedamas kasutuses maist oktoobrini, mil saab siin mängida lauatennist, lugeda raamatuid, pidada pikniku vms. Suvel toimuvad sisehoovis ka erinevad näitused, üritused ja kontserdid.

Osa Kumu väljapanekust asub vabas õhus. Muuseumi lähiümbruses, jalakäijate tunnelis ja sisehoovis saab näha mitmeid Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvaid skulptuure.

Iseseivalt avastamiseks Kumu sisehoovis