fbpx
Otsi...

Konkurss „Muumiad, püramiidid, hieroglüüfid“

Kumu kutsub õpilasi näitusega näitusele!
Kumu kunstimuuseum kutsub 1.–9. klasse korraldama koolides Egiptuse-teemalisi näitusi ja osalema nendega konkursil „Muumiad, püramiidid, hieroglüüfid“.

 

Näituse korraldamise konkurss toimub 1. septembrist 6. detsembrini 2020.

Konkurss on inspireeritud Kumu näitusest „Egiptuse hiilgus“, mis toob alates 10. oktoobrist Eesti publiku ette tuhandete aastate vanused Vana-Egiptuse originaalesemed Museo Egizio kollektsioonist Itaaliast. See on seni suurim Vana-Egiptuse pärandit esitlev väljapanek Eestis.

Konkursi eesmärgiks on sütitada õpilasi põhjalikumalt uurima Vana-Egiptuse kultuuri, kunsti ja ajalugu. Laste uurimistegevuste tulemuste ja avastuste esitamine näitusena pakub õpilaste uutele teadmisele ka loomingulist väljundit ja jagab neid kogu kooli või isegi kogukonnaga.

Konkursist

Korraldage oma koolis vahva näitus ja jäädvustage see videosse või fotodele! Tegu võib olla ka virtuaalnäitusega.

Uurige, looge ja jäädvustage! Pange oma klassiga kokku Vana-Egiptuse teemaline näitus, väljapanekuks sobivad nii kunstiteosed, videod, näitemängud, installatsioonid, performance’id, maketid või mõni muu lahendus, mis just teie lennukaid ideid publikule tutvustab.

Inspiratsiooni võite ammutada Vana-Egiptuse kunstist, toidust, moest, ajaloost või religioonist. Viige end teemaga kurssi, leidke omanäoline idee, teostage näitus ja pange dokumentatsioon meile teele. Selleks, et näitusest saaks ülevaate ka laiem kogukond, võib näituse kajastuse lisada kooli kodulehele.

Kolme silmapaistvamat näitust premeeritakse tasuta muuseumitunniga Kumu kunstimuuseumi näitusel „Egiptuse hiilgus“. Auhind sisaldab iga vanuserühma võitjaks tulnud klassi transporti muuseumisse (väljaspool Tallinna) ja muuseumitundi koos juhendamisega.

Konkurss toimub kolmes vanuserühmas: 1.–3. klasside, 4.–6. klasside ja 7.–9. klasside õpilastele.

Võitjad kuulutatakse välja 14. detsembril Kumu kunstimuuseumi kodulehel ja hariduskeskuse Facebooki lehel. Põnevamaid näitusi kajastame konkursi toimumise ajal jooksvalt ka Kumu kunstimuuseumi sotsiaalmeediakanalites ja kodulehel.

Osalemiseks

Saatke video või fotodokumentatsioon koos näituse pealkirja ja lühitutvustusega hiljemalt 6. detsembriks vormi kaudu. Olenevalt teie näituse iseloomust palume võimaluse korral näitust koolis avatuna hoida kuni novembri lõpuni, et kohalik kogukond teie näitusega samuti tutvuda jõuaks. Kes teab, ehk sõidab teie näitusele külla ka Eesti Kunstimuuseum. Juhul kui tegu on virtuaalnäitusega, siis palun saatke meile näituse link.

Tööde esitamise vorm

Lisaküsimuste korral kirjutage meile e-posti aadressil:

Soovitused

Uurige erinevaid Vana-Egiptuse kultuurist kõnelevaid raamatuid, kindlasti leiab valiku ka teie kooli raamatukogust. Palju on Vana-Egiptusest tehtud filme, nii dokumentaal- kui ka mängufilme, mis pakuvad erinevaid vaateid Vana-Egiptuse ajaloole.

Ärge unustage, et Vanast-Egiptusest rääkides kõneletakse aastatuhandete pikkusest ajaloost. Et kogu info pead liiga sassi ei ajaks, soovitame varakult valida näituse jaoks kitsam fookus. Ehk on selleks mõne kindla vaarao valitsemisaeg või soovite täpsemat tutvust teha hoopis Egiptuse toidu või moega või köidab teid hoopis religioon ja hauatagune elu. Mida kindlamalt on paigas fookus, seda ladusamalt läheb ka uurimine ja näituse kureerimine.

Lugemis- ja vaatamissoovitused

Hea Laps. Koolilaste ajakiri, nr. 3, märts 2017.
Hea Laps. Koolilaste ajakiri, juuli–august 2020.
Sergei Stadnikov. Muinas-Egiptuse ahvatlus. Tallinn: Tallinna Ülikooli Kirjastus, 2019.
Sergio Donadoni (Koost). Vana-Egiptuse inimene. Tallinn: Avita, 2012.
Lewis Spence. Egiptuse müüdid ja legendid. Tallinn: Varrak, 2000.
Judith Simpson. Vana-Egiptus. Tallinn: Varrak, 1997.
Eleonora Barsotti. Taita, Vana-Egiptuse poiss : 3500 aastat tagasi. Tartu: OTTO WILHELM OÜ, 2018.
Roberta Angeletti. Nefertari. Egiptuse printsess. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1998.

Filmid:
Muumia, 1999
Kultuurimeeter. Vana-Egiptus Tartu Ülikooli kunstimuuseumis

Töö konkursile saates nõustute, et muuseumil on õigus:

  • esitleda saabunud näitusi muuseumi kodulehel ja sotsiaalmeedia kanalites,
  • kasutada teavitustes, kodulehel ja sotsiaalmeedias näituse teostanud kooli nime, klassi ja juhendaja nime
  • avalikustada auhinnatud näituste teostajad (klass, õpetaja, kooli nimi) muuseumi kodulehel, sotsiaalmeediakanalites ja meedias

Kontakt:

Darja Andrejeva

haridusprogrammide kuraator

 

 

empty-image

Palume muuseumi külastades kanda maski.

Ole kursis meie sündmustega!
Liitu uudiskirjaga siin!