fbpx

Otsing

Avaldatud 20.10.2023 | 14.55

Eesti Kunstimuuseum kutsub sügisvaheajal muuseumisse

""
Linnalaagrites saab toredate juhendajate suunamisel tutvuda muuseumide ning näitustega ja veeta loovalt aktiivset puhkust

Tuleval nädalal algaval koolivaheajal on lastel ja nooretel võimalus osaleda linnalaagrites ning kindlasti jagub Eesti Kunstimuuseumi filiaalides iseseisvalt avastamist tervele perele.

Kumu kunstimuuseum kutsub noori vanuses 12+ linnalaagrisse „Sügisvaheaeg graafikaga“, mis sobib hästi erinevate Kumu näituste ja graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke!

Kadrioru kunstimuuseumi linnalaager „Elus ja eluta“ kutsub 7–12-aastaseid lapsi laagripäevale 25. oktoobril, kus üheskoos tutvutakse muuseumi ajaloolise hoonega, osaletakse mängulises programmis näitusel „Kohanemise kunst“ ning modelleeritakse nahast või kangast reljeefi.

Omal käel Kadrioru kunstimuuseumi avastama tulles tasub kindlasti sisse põigata tegevustuppa. Selles toas on lubatud kõike oma käega katsuda ja lähemalt uurida: saab mängida, joonistada, lugeda ja nuputada.

Niguliste muuseumis on veel viimane võimalus külastada peagi lõppevat näitust „Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes“. Näitusel ootab peresid tegevusnurk, kus saab valguslaua abil teostel kujutatud taimedetailide koopiaid joonistada ning seejärel neid meelepäraselt kaunistada. Kindlasti tasub kaeda ka taevakorruselt avanevat sügishõngulist vanalinnavaadet.

Adamson-Ericu muuseumis on näitusega “Urve Küttner. Kristallisatsioonid” kaasnevas kunstikeldris lastega peredele avatud tegevusala, kus saab iseenda loovust rakendada ning valmistada põnevaid prosse ja sõrmuseid. Lisaks võib näitust uudistada nii väikestele kui suurtele külastajatele mõeldud tegevuslehe abil. Püsinäitusel ootab avastamist aga uus Adamson-Ericu digitaalne ajatelg, mis pakub täiskasvanutele huvitavat lugemist ja vaatamist, noorematele huvilistele aga mängulisi tegevusi koos härjakese Hugoga.