fbpx

Otsing

Avaldatud 03.01.2023 | 09.03

Eesti Kunstimuuseum kutsub koolivaheajal töötubadesse ja eriüritustele

Lapsed Kadrioru kunstimuuseumis. Foto: Eesti Kunstimuuseum

Kõik pered on oodatud koolivaheajal Eesti Kunstimuuseumi filiaalidesse, kus pakutakse põnevat programmi nii suurematele kui ka pere kõige pisematele. Eraldi vaheajaks planeeritud peresündmused ootavad ees Kadrioru ja Kumu kunstimuuseumis.

Kolmapäeval, 4. jaanuaril kl 11 kutsutakse pere pisemaid koos saatjatega Kumu kunstimuuseumi väikelastehommikule „Tasapisi“. Sel korral seigeldakse püsinäitusel „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“. Hommikusse kuulub kindlasti ka põnev loovtöö.

Meeleolukas perepäev „Kuningate kummardamine“ Kadrioru kunstimuuseumis 7. jaanuaril tutvustab jõuludega seotud traditsioone ning võimaldab mängida ja tunda rõõmu oma loomingust veel enne koolivaheaja lõppu. Osalema oodatakse nii lapsi kui ka täiskasvanuid, sest sel päeval saab meisterdada vahvaid laternaid, kuulda jõuluteema kujutamise traditsioonidest Euroopas läbi sajandite ning osaleda mängulisel jõululugu tutvustaval ringkäigul. Kell 12 algavas eri vanuses kunstisõpradele mõeldud töötoas “Laternate kuma”  meisterdatakse laternaid, taaskasutades selleks oma aja ära elanud pakendeid ja muid materjale. Kell 12 algab ka pereprogramm põnev jõululugu ja pühade taustal olevat kultuuri- ja kunstilugu avav „Kolm kuningat“ eesti keeles. Kell 13 algab pereprogramm „Kolm kuningat“ vene keeles. Kell 14 toimub temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ eesti keeles kunstiloolase Kerttu Männistega. Kell 15 algab temaatiline loeng-ringkäik „Jõulud kunstis“ vene keeles kunstiloolase Aleksandra Murre.

Pühapäeval, 8. jaanuaril algusega kl 12 oodatakse huvilisi Kumu kunstimuuseumi perehommikule „Materjali kehakeel“. Külastatakse püsinäitust „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“. Näitus tutvustab Eesti kunsti ja visuaalkultuuri läbi mitmesaja aasta. Perehommikul võetakse seekord fookusesse skulptuuride vormimängud ja materjalide imeline maailm, uuritakse teoste pooside emotsioone ja kehakeelt. Ringkäigu lõpetab loovtöö ateljees.

Vaata kõiki jaanuari sündmuseid Eesti Kunstimuuseumis siit.

Tutvu peredele suunatud sündmustega siin.