fbpx

Otsing

Avaldatud 05.05.2021 | 09.02

7. mail Kumus avatav näitus uurib kunsti ja disaini kokkupuutepunkte

Ülo Emmus. Vabariikliku tarbekunstinäituse plakat. 1985. Eesti Kunstimuuseum
Villu Järmut (1948), Enn Kärmas (1943) Tarbegraafika näitus Tartu kunstnike majas. 1976 Plakat. Ofsettrükk Eesti Kunstimuuseum

Reedel, 7. mail avatakse Kumu kunstimuuseumis publikule näitus „Kunst on disain on kunst“, mis uurib hilisnõukogude aja Eesti kunsti ja disaini kokkupuutepunkte ning kutsub meid pöörama tähelepanu ümbritsevatele esemetele ja ruumidele.

Näitus vaatleb 1970.–1980. aastatel tegutsenud kunstnike, disainerite ja arhitektide loomingut, tuues esile, kui tihedalt olid kunst ja disain tol ajal põimunud. Paljud kunstnikud, disainerid ja arhitektid tegutsesid ühtaegu mõlemas valdkonnas: kunstierialade lõpetajad kujundasid masstooteid või lõid väikestes tiraažides tarbekunsti, arhitekti- või disaineriharidusega loojad aga tegelesid sageli ka kujutava kunstiga. Tihti tõukus erineva taustaga autorite looming sarnastest ideedest.

Neljapäeval, 6. mail kell 17 toimub näituse avaüritusena vestlusring, kus disaini ja arhitektuuri rolli üle muutuvas ühiskonnas arutlevad näituse kujundajad arhitekt Katrin Koov ja graafiline disainer Maria Muuk. Vestlust modereerivad näituse kuraatorid Eda Tuulberg ja Karin Vicente. Üritust saab vaadata Kumu Facebooki lehel.

Loe näituse kohta rohkem siin.