Kaja Kannu etendus „Mäss“
Kaja Kannu etendus „Mäss“ Kumus suures saalis, mis on inspireeritud näitusest „Läbi su silmaterade musta kuru“.
„Mässu“ jooksul tõustakse üles, püüdes samal ajal vältida olukorra mäsuks kujunemist.
Etenduse jooksul punuvad kolm kunstnikku suurt gobelääni. Lõimeks on nendi endi kaskadööritöös paljukasutatud köied, materjaliks kulunud õhukangad ja kolm paljukasutatud keha ise. Lõpuks põimuvad omavahel performatiivsus ja staatiline pilt, mis tänu kehalisele materjalile omandab rohkelt dünaamilisust.
Kaja Kann (1973) on rahvusvaheliselt tunnustatud vabakutseline etenduskunstnik, kelle (visuaalne) keel on otsekohene, sageli mustvalge, kuid see-eest terav. Tema tegevust on võrreldud mänguga: ta nagu mängib tsirkust, mängib muusikat, mängib, et tantsib, mängib, et kirjutab raamatut või kriitikat. Ise ei taha ta sellega nõustuda, kuid kui ikkagi peab, siis on see tema jaoks pagana tõsine mäng – elu ja surma peale. Kuigi ta kasutab oma teostes paljusid erinevaid materjale, keskenduvad need kehade ja materjalide omavahelistele suhetele.
Idee: Kaja Kann
Etendajad: Kädi Metsoja, Kristin Made, Kaja Kann
Tehniline teaostus: Margus Terasmees
Kestus: 45 minutit
Üritus on osa näituse „Läbi su silmaterade musta kuru“ publikuprogrammist. Näitus avab 1960. aastate teisel poolel esile tõusnud eesti naisgraafikute loomingu uues valguses. Lisaks kunstnike mitmekülgsele suhestumisele tolleaegsete keskkondade ja olemisviisidega asetuvad loodud teosed ja neis käsitletud teemad tänasesse kunsti- ja ühiskonnapilti. Näituse kunstnike ja nende teostega on kutsutud performatiivselt suhestuma nüüdisaegsed etenduskunstnikud Jette Loona Hermanis, Kaja Kann ja Keithy Kuuspu.