„Flo Kasearu. Eriolukord“ finissage: „Tööõnn muutuste kiuste“
Näituse „Flo Kasearu. Eriolukord“ finissage, mille raames viib tööpsühholoog Tiina Saar-Veelmaa läbi seminari teemal „Tööõnn muutuste kiuste“.
Seminaril uuritakse, kuidas valime igapäevaselt töörolle, miks satume just teatud erialadele ning kas kõikidel töökohtadel on võimalik saada õnnelikuks. Lisaks praegusest ühiskondlikust kriisist lähtudes küsime: mis saab siis kui töö saab otsa või muutub ning kuidas säilitada tasakaal saabunud muudatuste olukorras?
Tiina Saar-Veelmaa (1972) on hariduselt psühholoog ja psühhodraama lavastaja. Ta on Happy Workplace-i üks asutajatest ning on loonud uue ajastu juhtimise tarkvarasid, nagu HappyMe.ee, Healthyme.ee jm. Lisaks on ta Sotsiaalministeeriumi kureeritava programmi „Peresõbraliku tööandja märgis“ üks loojatest ning organisatsioonide assessor ja konsultant. Aastatel 2011-2017 tegutses ta tarkvaraarendusettevõtte AS Proekspert tööõnnespetsialistina, kus disainis omanäolise personalifilosoofia. Oma valdkonnas on ta innustanud sadu Eesti organisatsioone, tuhandeid töötajaid ja tööotsijaid. Ta on ühtlasi kaubamärgi Aaretesaar.ee asutaja, kus tegeleb karjäärinõustaja ja terapeudina. Viimase 17 aasta vältel on ta jõudnud jälile tööõnne valemile: inimeste tööalase pühendumise ja organisatsioonide kasvu seoste uurimisele.
Näitus „Flo Kasearu. Eriolukord“
2020. aasta kevadel lahvatanud koroonaviiruse pandeemia viis igal pool maailmas senise elukorralduse kriisi: lisaks mastaapsetele liikumispiirangutele suleti pea kõikjal ka avalikud asutused (koolid, teatrid, kunstimuuseumid jmt). Planeeritud näitusetegevus peatus ka Kumu kaasaegse kunsti galeriis – suletus publikule tekitas aga uusi mõtteid ja suunas otsima alternatiive. Kumu kunstimuuseum on kutsunud enda partneriks eriolukorra jäädvustamisel kunstnik Flo Kasearu, kes oma varasemas loomingus on tundlikult ja tabavalt töötanud nii inimeste kui ka institutsioonidega. Kunstnik astub olukorraga dialoogi, vaadates muuseumi muutunud töökorraldust ning dokumenteerides Kumu saaliteenindajate uusi päevarutiine.
Kuraator: Kati Ilves
Näitus jääb publikule avatuks 4. oktoobrini.