Ürituste sari „Taaskohtumised”

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

Programm pakub osalejatele:

Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerumine!

 

TALV–KEVAD 2020

Vallutaja pilk

25. jaanuar kell 12.00–13.30 näitusel „Vallutaja pilk. Lisa Reihana „In Pursuit of Venus““

Koos vaadatakse kunstnik Lisa Reihana hiiglaslikku ja võimast videoteost „In Pursuit of Venus“ ja leitakse sealt erinevaid tegevusi, emotsioone, vihjeid ja peidetud sõnumeid. Loovtööna luuakse erinevatele tegelastele kollaaži tehnikas sobivad keskkonnad.

 

Sisse, sisse uks on lahti!

29. veebruar kell 12.00–13.30 näitusel „Sisse, sisse – uks on lahti! Edith Karlson, Mary Reid Kelley, Eva Mustonen

Veebruaris vaatleme Kumu kaasaegse kunsti galeriis eriilmelisi installatsioone ja videoid, mis peegeldavad kunstnike tundeid, kogemusi ja vaateid. Arutleme teoste võimalike tähenduste üle ja loome seoseid enda emotsioonidega. Stuudios töötleme markerite abil üheskoos fotosid.

 

Minapildid

21. märts kell 12.00–13.30 näitusel „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis

Üheskoos avastatakse Kumu suures saalis naiskunstnikke loomingut ja arutletakse erinevat teemade üle nagu keskkond, kodu, eneseteadvus, pere jms. Seejärel luuakse stuudiotes õlipastellidega endast meelepärases stiilis autoportree.

 

Sümmeetrilised maailmad

18. aprill kell 12.00–13.30 näitusel „Vello Vinn. Vastupeegeldused

Näitusel „ Vello Vinn. Vastupeegeldused“ saab nautida fantaasiarohkeid ja detailseid graafilisi teoseid. Uurime kunstniku loodud sümbolite maailma ja mõnusas graafilises töötoas loome kõrgtrüki tehnikas ise põnevaid sümmeetrilisi kompositsioone.  

 

Looduslik ja tehnoloogiline

23. mai kell 12.00–13.30 näitusel Ando Keskküla. Tehnodeelia ja tegelikkus

Ando Keskküla retrospektiivsel isikunäitusel uurime looduse ja ka tehnoloogia mõjutusi kunstniku loomingus. Kumu stuudiotes proovime ka ise loovtöös loodust ja tehnoloogiat kõrvutada ja loome isikupäraseid kolmemõõtmelisi kunstiteoseid.

 

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon ja registreerumine:
Sandra Lääne-Velt
sandra.laane-velt@ekm.ee