Ürituste sari „Taaskohtumised”

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

Programm pakub osalejatele:

Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerumine!

 

SÜGIS-TALV 2019

Vormitud muljed

28. september kell 11.00-13.00 näitusel „Maire Männik. Eesti legend Pariisis“

Üheskoos avastatakse skulptor Maire Männiku teoseid ja räägitakse Maire Männiku Pariisi  ateljee olulisusest Eesti kunstiloos. Seejärel meenutatakse üheskoos meeldejäävamaid välismaa külastusi ja vormitakse kogutud mõtted toredas ja jõukohases töötoas savisse.

 

Klassikaga dialoogis

26. oktoober kell 11.00-13.00 näitusel „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“

Näitusel saab nautida põnevaid dialooge kaasaegse kunsti ja eesti kunstiklassika vahel. Küsime teoste kohta ebatavalisi küsimusi ja leiame neile üheskoos vastuseid. Mõnusas ja lihtsas töötoas proovime ise klassikalistele kunstiteostele anda uue olemuse.

 

Värvid ja maastikud

30. november kell 11.00-13.00 püsinäitusel „Varamu“

Vaatleme Kumu püsiekspositsioonis kauneid ja värvirohkeid maastikumaale. Räägime ja arutame värvide mõju üle meeleolule ja tõlgendustele. Mängulises ja haaravas töötoas loome oma emotsioonidele vastavaid teoseid guaššvärvidega.

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon ja registreerumine:
Sandra Lääne-Velt
sandra.laane-velt@ekm.ee