Turismifirmadele

Tule Kumusse vaatama, kuulama, mõtlema ja eksperimenteerima! Tellida on võimalik järgmisi ekskursioone (kestusega 60 või 90 minutit):

Eesti kunsti ajalugu
Ekskursioon annab ülevaate eesti kunsti ajaloost 18. sajandist 1991. aastani Kumu püsiekspositsioonide põhjal: 3. korruse näitusel „Varamu“ on võimalik tutvuda eesti kunsti klassikaga, 4. korruse väljapanekus „Konfliktid ja kohandumised“ saab vaadata kunsti Teise maailmasõja lõpust kuni 1991. aastani.
Kahel korrusel asuvad püsiväljapanekud annavad hea ettekujutuse ligi kolme sajandi vältel Eestis loodud kunstist ja tuntumatest eesti kunstnikest. Giidi juhtimisel mööda ajatelge liikudes tehakse eri ajastute ühiskondlikust taustast, vaimulaadist ja kunstiliikumistest inspireeritud temaatilisi peatusi. Näituse ülesehitus lähtub kunsti ja keskkonna suhte muutumisest: teatud hetkedel on see olnud intensiivne ja valuline, mõnikord rahulikum, kohati on kunst püüdnud ümbritsevast kõrgemale tõusta, siis jälle sellega kontakti võtta.
Kestus: 90 min

I Eesti kunsti varamu
Ekskursioonil tutvustatakse lühidalt Kumu kunstimuuseumi ning vaadatakse eesti kunsti klassikat 18. sajandist kuni Teise maailmasõjani Kumu 3. korruse püsiekspositsiooni „Varamu“ põhjal.
Kestus: 60 min

II Nõukogude aja Eesti kunst (1940–1991)
Ekskursioonil tutvustatakse lühidalt Kumu kunstimuuseumi ning nõukogude aja Eesti kunsti Kumu 4. korruse püsiekspositsiooni „Konfliktid ja kohandumised“ põhjal.
Kestus: 60 min

Kumu hitid
Ringkäigu alguses tutvutakse põgusalt Kumu kunstimuuseumi arhitektuuri, ajaloo ja funktsioonidega, et leida vastus küsimusele „Mis on Kumu?“. Ekskursiooni põhiosa keskendub valitud kümnele teosele, mida iga Kumu külastaja peaks kindlasti nägema. Kõik me teame Leonardo da Vinci „Mona Lisat“, mille iga Louvre’i külastaja ilmtingimata üles otsib. Millised on aga Kumu kunstimuuseumi hitid? Eesti kunsti püsiekspositsiooni läbiva ekskursiooni käigus vaadatakse vaid muuseumi kollektsiooni kõige tuntumaid ja populaarsemaid teoseid.
Kestus: 60 min

Kunsti vaatamise ABC
Kui teile tundub, et kunst (või nüüdiskunst) ei ole päris teie teema, siis just selle juhitud ringkäiguga on sobilik alustada oma teekonda kunsti mitmekesisesse maailma! Ekskursioonil saab ülevaate Kumu kunstimuuseumist, teekonnal peatutakse eri vooludesse kuuluvate teoste juures ning arutletakse erinevate kunstnikupositsioonide üle. Ringkäik sobib neile, kes soovivad tavalise ekskursiooni asemel midagi interaktiivsemat – võttes appi spetsiaalsed küsimustega kaardid, kaasatakse osalejad aruteludesse, kus ei ole õigeid või valesid vastuseid, vaid ainult uued avastused!
Kestus: 90 min

Ekskursioonid uutel näitustel
Lisaks on võimalik tellida ekskursioone kõigile Kumu vahetuvatele näitustele, sest peale eesti kunsti püsiekspositsiooni on Kumus avatud ka mitu ajutist, eesti või rahvusvahelise kunsti näitust. Hittnäitused võivad avatud olla vaid mõne kuu. Selleks, et tähtis ja eriline ei jääks märkamata, saab tellida ekskursiooni, mis keskendub vaid ühele Kumu näitusele. Ekskursioon võimaldab põhjalikult süveneda ajastusse, kunstinähtusse või olulise kunstniku loomingusse, mida näitus uurib.

Tellitavad elamusprogrammid Kumus – Sünnipäevad! Tähtpäevad! Meeskonnad!
Kumu kunstimuuseumis saab tellida mitmesuguseid programme, mis kõik on kohandatavad just teie soovidele! Programmid algavad ringkäiguga Kumu näitustel. Vastavalt soovile on võimalik keskenduda eri perioodidele: kunstiklassikale, siinsetele modernismi suurmeistritele, sotsrealismile, avangardile või kaasaegsele kunstile. Ringkäigule näitustel järgneb ka loominguline osa – kunstianne aga pole tingimata vajalik, loovus on olemas kõigi inimestes. Kumu stuudiotes on elamusprogrammide raames võimalik joonistada, maalida, graafikat trükkida, keraamikat teha jpm. Kui loovtöö ei köida, siis pakutakse teisi võimalusi, kuidas seltskonnas üksteisega kunsti kaudu rohkem tuttavaks saada ning meeleolukalt aega veeta.

Elamusprogrammid eesti, vene ja inglise keeles