Turismifirmadele

Üldekskursioonid „Eesti kunst Kumus“

I Eesti kunsti varamu
Ekskursioonil tutvutakse lühidalt Kumu kunstimuuseumi ning vaadatakse Eesti kunsti klassikat 18. sajandist kuni Teise maailmasõjani Kumu 3.korruse püsikekspositsiooni „Varamu“ põhjal.

Ekskursiooni pikkus on kuni 60 min (lisaks saab külastada kõiki teisi Kumu näituseid).

II Nõukogude aja Eesti kunst (1940-1991)
Ekskursioonil tutvustatakse lühidalt Kumu kunstimuuseumi ning nõukogude aja Eesti kunsti Kumu 4.korruse püsiekspositsiooni „Konfliktid ja kohandumised“ põhjal.

Ekskursiooni pikkus on kuni 60 min (lisaks saab külastada kõiki teisi Kumu näituseid).

Lisaks on võimalik tellida ekskursioone kõigile Kumu vahetuvatele näitustele, sest peale eesti kunsti püsiekspositsiooni on Kumus avatud ka mitu ajutist, eesti või rahvusvahelise kunsti näitust. Mõni hittnäitus võib avatud olla vaid paar kuud. Selleks, et oluline ja eriline ei jääks märkamata, saab tellida ekskursiooni, mis keskendub vaid ühele Kumu näitusele. Vastavalt soovile antakse kas põgus ülevaade või süvenetakse põhjalikult ajastusse, kunstinähtusse või olulise kunstniku loomingusse, mida näitus uurib.

Tellitavad elamusprogrammid Kumus – Sünnipäevad! Tähtpäevad! Meeskonnad!

Kumus on võimalik tellida mitmeid erinevaid programme, mis kõik on kohandatavad just teie soovidele! Programmid algavad ringkäiguga Kumu näitustel – vastavalt soovile on võimalik keskenduda erinevatele perioodidele – kunstiklassikale, siinsetele modernismi suurmeistritele, sotsrealismile, põrandaalusele avangardile ning kaasaegsele kunstile. Ringkäigule näitustel järgneb ka loominguline osa – kuid kunstianne ei ole absoluutselt vajalik, loovus on olemas kõigi inimestes. Kumu stuudiotes on võimalik elamusprogrammide raames maalida, graafikat trükkida, keraamikat teha ja veel palju erinevaid võimalusi ning kui loovtöö ei tõmba, siis pakutakse mitmeid teisi võimalusi, kuidas seltskonnas üksteisega kunsti kaudu rohkem tuttavaks saada ning meeleolukalt aega veeta.

Elamusprogrammid eesti, vene ja inglise keeles