Töötoad

Korraldame kogenud koolitajate juhtimisel erinevate kunstitehnikate ühekordseid kursuseid  Teile sobivatel kuupäevadel ja kellaaegadel. Hinnad kehtivad gruppidele kuni 20 inimest, suuremad grupid kokkuleppel.

Hind lastele: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in
Hind noortele ja täiskasvanutele: kuni 10 osalejat 180 € grupp, kuni 15 osalejat 18 € in ja alates 15 osalejast 15 € in*

*Keraamikatöötoa hinda küsi hinnapakkumisega kumustuudiod@ekm.ee.


Materjalitrükk paberil. Foto: Lembe Ruben

Joonistamine – alateadvuse väljund vol. 1
Pliiats on kui antenn. Keerake oma vastuvõtjad õige sageduse peale!

Nn sagedus on igaühel pisut erinev, aga kõigil inimestel on see olemas ehk kõik inimesed on võimelised joonistama oma pöörast ja ainulaadset kujundimaailma! Kujundid tekivad justkui iseenesest, kui alateadvusel õnnestub teadvuse rangest tsensuurist mööda lipsata. Kui õige tunnetus on leitud, saavad joonistades väljundi alateadlikud tungid, teadvustamata teadmised, sundmõtted ja painavad fantaasiad. Sisemine paine nõuab mängulist vormi, et sellest teraapiliselt vabaneda. Aga just mäng on see, mida täiskasvanu endale tihti keelab.

Töötuba kollektiividele ja sõpruskondadele on mõeldud loovuse arendamiseks, sisemiseks tasakaalustajaks ja parema omavahelise suhtluse saavutamiseks. Suhtleme omavahel joonte keeles. Saab nii naerda kui nutta!
Kestus 2 h

Joonistamine – alateadvuse väljund vol. 2
Kursuse teine osa on mõeldud seltskondadele, kes on esimese osa juba läbinud. Läheme edasi iseenda tundmaõppimisega pliiatsi ja spontaansuse abil. Vaatame lähemalt heade ideede tekkimise tagamaid ja loovuse suhteid tegelikkusega. Spontaanse joonistamise juures ei ole ühtegi reeglit! Sellise joonistamise võlu on selles, et saame sellest saadud vaba loomingulist julgust omaenda ellu edasi kanda.
Kestus 2 h

Tekstiilitrükk
Osalejad saavad kujundada endale siiditrüki värvidega T-särgid või aksessuaarid. Tehnikateks siiditrükk, šabloontrükk ja trükkimine mustrirullidelt. Trükkida saab särgile, kotile, muule materjalile või riidetükkidele, millest hiljem aksessuaare või sisekujunduselemente valmistada.

Mõeldes eesseisvale 2019. aasta üldlaulupeole, on olemas ka rahvuslikes motiivides valmis siidiraamid, millega endale kostüüm või muu ese kujundada. Samuti võib need mustrid ise kohapeal kujundada, lõigates šabloonid. Olemas on puuvillased ja linased kangatükid, muud riideesemed tuleb ise kaasa võtta.
Maksimaalne osalejate arv 15. Kestus 2 h

Graafika töötuba
Graafikahuvilised saavad tellida materjalitrüki, kuivnõela või linoollõike töötuba. Kõige populaarsemad on materjalitrüki töötoad, kus erinevad materjalid – näiteks pits, nöörid – jätavad alusele põnevaid jälgi. Saab kiiresti ja joonistusoskusest sõltumata efektse tulemuse. Iga osaleja saab kavandada ja teostada graafilise lehe algusest lõpuni ja selle trükipressiga ära trükkida.
Maksimaalne osalejate arv 15. Kestus 1,5 h

Keraamika töötuba
Professionaalse juhendaja, Kumu keraamikastuudio meistri, kunstniku ja keraamiku Jarõna Ilo juhendamisel saab valmistada endale kas meelepärase tarbeeseme (kruus, vaas, kauss, alus) või modelleerida pisiplastikat (väikeskulptuure); dekoreerimiseks on erinevaid viise, näiteks templitega või glasuurides (glasuurib Kumu keraamikameister ning esemed saab kätte kahe nädala pärast). Võib valmistada ka kogu seltskonnaga ühise eseme.
Maksimaalne osalejate arv 20. Kestus 2 – 2,5 h

Rinnamärgi/prossi töötuba
Töötoa tellija saab valida kahe variandi vahel – kas vormida isekõvastuvast massist soovitud kujuga alus, millele saab „trükkida“ pildi (detaili joonistusest, fotost vms) või kasutada märgimasinat, millega saab enda kujundatud ringist toota rinnamärke ja võtmehoidjaid. Pilte, millest märke teha, saab eri tehnikas ise teha, kasutades näiteks akrüülmaali, akvarelli, kangatrükki, templeid või siis valida ettevalmistatud motiivide hulgast.
Kestuv 1,5 h.

Maalimise töötuba
Kogenenud juhendaja käe all maalimine on suurepärane võimalus teha algajal huvilisel kunstis esmaseid katsetusi. Maalimise käigus arutletakse värvi, kompositsiooni, faktuuri, valguse ja varju küsimusi. Vaba ja loominguline õhkkond on maalistuudio märksõnaks.
Maksimaalne osalejate arv 15. Kestus 2 – 2,5 h