Töötoad

Korraldame kogenud koolitajate juhtimisel erinevate kunstitehnikate ühekordseid kursuseid  Teile sobivatel kuupäevadel ja kellaaegadel. Hinnad kehtivad gruppidele kuni 20 inimest, suuremad grupid kokkuleppel.

Hind lastele: kuni 10 osalejat 130 € grupp, kuni 15 osalejat 13 € in ja alates 15 osalejast 11 € in
Hind noortele ja täiskasvanutele: kuni 10 osalejat 150 € grupp, kuni 15 osalejat 15 € in ja alates 15 osalejast 13 € in


Materjalitrükk paberil. Foto: Lembe Ruben

Graafika töötuba 

Graafikahuvilised saavad tellida materjalitrüki, kuivnõela või linoollõike töötuba. Saab trükkida ka enda kujundatud T-särgi. Kõige populaarsemad on materjalitrüki töötoad, kus erinevad materjalid – näiteks pits, nöörid – jätavad alusele põnevaid jälgi. Saab kiiresti ja joonistusoskusest sõltumata efektse tulemuse. Iga osaleja saab kavandada ja teostada graafilise lehe algusest lõpuni ja selle trükipressiga ära trükkida.

Keraamika töötuba

Professionaalse juhendaja, Kumu keraamikastuudio meistri, kunstniku ja keraamiku Jarõna Ilo juhendamisel saab valmistada endale kas meelepärase tarbeeseme (kruus, vaas, kauss, alus) või modelleerida pisiplastikat (väikeskulptuure); dekoreerimiseks on erinevaid viise, näiteks templitega või glasuurides (glasuurib Kumu keraamikameister ning esemed saab kätte kahe nädala pärast). Võib valmistada ka kogu seltskonnaga ühise eseme.

Rinnamärgi/prossi töötuba

Töötoa tellija saab valida kahe variandi vahel – kas vormida isekõvastuvast massist soovitud kujuga alus, millele saab „trükkida“ pildi (detaili joonistusest, fotost vms) või kasutada märgimasinat, millega saab enda kujundatud ringist toota rinnamärke ja võtmehoidjaid. Pilte, millest märke teha, saab eri tehnikas ise teha, kasutades näiteks akrüülmaali, akvarelli, kangatrükki, templeid või siis valida ettevalmistatud motiivide hulgast.

Joonistamine – alateadvuse väljund

Pliiats on kui antenn. Keerake oma „vastuvõtjad“ õige „sageduse“ peale!

„Sagedus“ on igaühel pisut erinev aga kõigil inimestel on ta olemas ehk kõik inimesed on võimelised joonistama oma pöörast ja ainulaadset kujundimaailma! Kujundid tekivad justkui iseenesest, kui alateadvusel õnnestub teadvuse rangest tsensuurist mööda lipsata. Kui õige tunnetus on leitud, saavad joonistades väljundi alateadlikud tungid, teadvustamata teadmised, sundmõtted ja painavad fantaasiad. Sisemine paine nõuab mängulist vormi, et sellest teraapiliselt vabaneda. Aga just mäng on see, mida täiskasvanu endale tihti keelab.

Töötuba kollektiividele ja sõpruskondadaele on mõeldud loovuse arendamiseks, sisemiseks tasakaalustajaks ja parema omavahelise suhtluse saavutamiseks. Suhtleme omavahel joonte keeles. Saab nii naerda kui nutta! Juhendab kunstnik Lembe Ruben

Maalimise töötuba

Kogenenud juhendaja käe all maalimine on suurepärane võimalus teha algajal huvilisel kunstis esmaseid katsetusi. Maalimise käigus arutletakse värvi, kompositsiooni, faktuuri, valguse ja varju küsimusi. Vaba ja loominguline õhkkond on maalistuudio märksõnaks.