Tase ’07

1.-10. juuni 2007
Kumu kunstimuuseum, Suur saal

 

Näitus on osa traditsioonilisest Eesti Kunstiakadeemia (EKA) kevadisest suursündmusest, mis sel aastal sirutub üle Tallinna neljas paigas: ETDM, Disaini- ja Arhitektuurigalerii, EKA Galerii ja Kumu kunstimuuseum.

“Sellel aastal on noor kunst Eestis eriti vitaalselt nähtaval – mitu näitust korraga ja tulekul noorte biennaal. Publik hoidku silmad lahti ja tundku huvi, uus kunstnikepõlvkond tuleb peale praegu…ja kollektsionääridel on paras aeg hakata panuseid tegema,” esitab Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide ja meedia teaduskondade dekaan Marko Mäetamm üleskutse.

Kumu kunstimuuseumis toimuval näitusel eksponeerviad taieseid Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide ja meedia teaduskondade tudengid Kertu Ehala, Ave Teeääre, Eveli Varik (graafika), Sirli Hein, Alvar Reisner, Rait Rosin (maal), Indrek Köster, Taavi Talve (skulptuur), Siiri Taimla (joonistamine), Liisi Eelma, Bie Kari Erenurm, Merike Estna, Marianne Männi, Laineli Parrest, Fideelia-Sige Roots, Rauno Teider (interdistsiplinaarsed kunstid), Laura Kuusk, Marge Monko, Tatjana Muravskaja, Reimo Võsa-Tangsoo (fotograafia), Jelena Girlin, Mari-Liis (Karula) Bassovskaja. Näituse kujundas Mari Kurismaa.

Eesti Kunstiakadeemia üliõpilaste tööde näitus Tase ’07 sarjas on näitused üleval veel Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (31.5.-22.6.), Pärnu mnt. 6, kus esitleb teoseid arhitektuuriteaduskond, EKA Galeriis (31.5.-10.6.), Tartu mnt. 1, kus on esindatud restaureerimisteaduskonna tudengite tööd ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (31.5.-22.6.), Lai 4, kus on välja pandud disainiteaduskonna teosed.