Tagasi kalendrisse

VIIMANE VÕIMALUS! Ringkäik näitusel kunstnik Leonhard Lapiniga

VIIMANE VÕIMALUS! Ringkäik näitusel kunstnik Leonhard Lapiniga

Aeg: 12.05.18  16:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Näituse „Leonhard Lapin. Tühjus ja ruum“ viimasel laupäeval tutvustab Kumu suure saali näitusel oma loomingut kunstnik Leonhard Lapin. Tegemist on harukordse võimalusega heita näitusele pilk koos teoste autoriga.

Leonhard Lapin on sõjajärgse eesti avangardkunsti üks tähtsamaid kunstnikke, kes tõusis kunstiareenile 1960. aastatel esile tõusnud noorte uuendusmeelsete kunstnike seltskonnaga SOUP ’69. Kohalikes piiravates tingimustes Ameerika popkunsti printsiipe kasutades sündis ainulaadne sovet pop

1972. aastal alustas Lapin oma tuntuima, tehismaailma käsitleva ulatusliku sarjaga „Masinad“. 1970. aastate keskel süvenes Lapin vene avangardi radikaalsesse pärandisse, mis mõjutas oluliselt ka tema tollast loomingut. Valmisid hommage-pildid nii Kazimir Malevitšile kui ka poliitilise laenguga sari „Märgid“. 1980. aastate keskel loodud postmodernistlikud maalid uurisid üleminekuühiskonna valusaid valikuid. 1990. aastatest alates on Lapin süvenenud omaloodud suprealismi kontseptsiooni, mis kommenteerib tarbimisühiskonna mõjusid kultuuris.

Leonhard Lapin. Kosmiline masin. 1975. Eesti Kunstimuuseum