Tagasi kalendrisse Aeg

Vestlusring „Foto(graaf) ja kunstiajalugu“

Vestlusring „Foto(graaf) ja kunstiajalugu“

Aeg: 05.10.17  18:00–19:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Kuraator Anu Allas vestleb fotokunstniku ja lektori Eve Kiileri, kuraatori Anneli Porri, näituse kujundaja ning kunstnik Reimo Võsa-Tangsooga näitusel „Kunstielu kroonikad“.

Kunstiajalugu ei koosne ainult teostest, vaid sündmustest, protsessidest, ruumidest ja suhetest, millest saab muu hulgas aimu neid dokumenteerivate fotode kaudu. Samas pole fotod lihtsalt aknad minevikku, vaid iseseisvad visuaalsed objektid, millel on autor ja omaenese loogika. Vestlusringis kõneldakse sellest, kuidas on kunstielu jäädvustamise viisid ajas muutunud ning milliseid laiemaid protsesse see muutumine kajastab. Milline on fotograafi roll kunstiajaloos? Kas ta jäädvustab või loob sündmusi? Kuidas on kunstnikud kaameraga suhelnud ja millised on olnud nende rollijoonised? Kus on dokumendi ja fiktsiooni piir? Kuidas mõjutavad fotod arusaama kunstiajaloo erinevatest perioodidest ja kunstniku positsioonist ühiskonnas?

 ETV telelavastuse „Armastus, armastus” võttel (Ene Rämmeld, Jaan Tooming). Foto: Jüri Tenson, 1969. Eesti Kunstimuuseumi arhiiv