Tagasi kalendrisse

Vestlusõhtu „Postsovetlik esteetika. Ida-Euroopa globaliseeruv mood“

Vestlusõhtu „Postsovetlik esteetika. Ida-Euroopa globaliseeruv mood“

Aeg: 03.08.19  16:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Näituse „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“ finissage, mille raames toimub vestlusõhtu teemal „Postsovetlik esteetika. Ida-Euroopa globaliseeruv mood“. Vestlusel osalevad disainiajaloolane ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor Kai Lobjakas, kultuuriteadlane ja etnoloog Kirsti Jõesalu ning kultuurikriitik ja Müürilehe kultuuritoimetaja Aleksander Tsapov. Vestlust modereerib Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kuraator-projektijuht Sten Ojavee.

Näitusel Sots art ja mood“ tuuakse kokku kaks siinsest regioonist alguse saanud originaalset kunstiliikumist, mida on saatnud märkimisväärne rahvusvaheline tähelepanu: 1970.–1980. aastate sots art kujutavas kunstis ning 2010. aastate postsovetlik esteetika moekunstis. Neid liikumisi ühendab lähtumine kohalikust ajaloost, selle sümboolsest ja materiaalsest pärandist, olgu selleks punane viisnurk, lillelised kitlid või Berliini müür.

Näitusel esindatud kunstnikud: Katja Filippova, Marit Ilison, Julia Jefimtšuk, Komar ja Melamid, Leonhard Lapin, Sonja Lititševskaja, Nina Neretina, Gosha Ostretsov, Svetlana Petrova ja Eksperimentaalse Modelleerimise Laboratoorium, Donis Pouppis, Saima Priks, Raul Rajangu ja Andres Tolts.

Kuraator Liisa Kaljula

Marit Ilison. Kittel. 2018. Autori loal. Foto: Hooligan Hamlet.