Tagasi kalendrisse

Väikelastehommik „Tasapisi”: lastekaitsepäeva eri

Väikelastehommik „Tasapisi”: lastekaitsepäeva eri

Aeg: 01.06.19  11:00–12:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: tasuta

Iga kuu esimesel ja teisel kolmapäeval toimuvad Kumu kunstimuuseumis väikelastehommikud, mis on mõeldud neile kõige pisematele vanuses 1–3 eluaastat. Koos lapsevanema või saatjaga on nad oodatud tutvuma kunstiga läbi lugudejutustamise, mängu, muusika, liikumise ja teiste toredate loovtegevuste. Iga kohtumine tiirleb ümber uue huvitava teema, mida avavad mänguliselt Kumu hariduskeskuse töötajad. Eelnevalt on kasulik üle vaadata ka muretu muuseumikülastuse meelespea.

Lastekaitsepäeva puhul kutsub Kumu väikelastehommikute sari „Tasapisi“ kõiki 1–3 aastaseid lapsi Kumu sisehoovi lustima ja suviseid meeleolusid nautima. Kumu sisehoovis olevad kunstiteosed saavad suvel küll sooja ja päikest nautida, ent merekohin, lainete laul, vahumullid, kalade mäng ja pudelipost nendeni tavaliselt ei jõua. Me saame aga üheskoos mere võlud nendeni tuua…

Lastekaitsepäeva puhul on üritus tasuta!

Jaga oma pilte kohtumistest: #kumutasapisi

Eelregistreerida pole tarvis. Kohtumispunkt Kumu kassade juures, mille läheduses asub ka kunstnik Marko Mäetamme toredate tegelastega värvimisnurk, kus saab aega parajaks teha.

NB! Tutvu ka „Tasapisi” tegevuskaartide komplektiga, mida saab laenutada Kumu infolauast või osta muuseumipoest (hind 8 €). Tegevuskaardid, mille kujundajaks on tuntud lasteraamatute illustraator Ulla Saar, annavad juhiseid, kuidas koos lapsega erinevaid teoseid vaadata ja mänguliselt kunstimuuseumis aega veeta.

Ühekordsel külastusel on perehommiku pilet 12 eurot (täiskasvanu ja ühe pere lapsed). Kahe saatva täiskasvanu puhul soovitame osta perepileti.
Osaleda saab ka Eesti Kunstimuuseumi perehommikute ühiskaardiga (sisaldab 5 perehommikut omal valikul Kadrioru kunstimuuseumis või Kumu kunstimuuseumis), mille hind on 55 eurot.