Tagasi kalendrisse

Noorte töötuba: „Prügisein“ („Garbage Wall”)

Noorte töötuba: „Prügisein“ („Garbage Wall”)

Aeg: 25.02.19–26.02.19  10:00–17:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: tasuta

25.–26. veebruaril toimub Kumus Gordon Matta-Clarki näituse raames „Garbage Walli“ (“Prügiseina”) töötuba, kus luuakse ühiselt Matta-Clarki mälestuseks kollektiivne kunstiteos.

Gordon Matta-Clark (1943–1978) oli USA’s 70ndatel tegutsenud kontseptuaalne kunstnik, kes tegeles oma loomingus suuresti avaliku ruumi temaatikaga. Matta-Clark lõi mitmeid kohaspetsiifilisi kunstiprojekte ja ruumilisi sekkumisi ning töötas sageli lammutamisele määratud hoonetega. Lisaks hõlmab tema looming performance’eid, taaskasutusel põhinevaid projekte, videot, fotograafiat jpm. Näitusele on Eesti poolt kaasatud kunstnik Anu Vahtra ning näituse kuraatorid on Sergio Bessa (Bronxi Kunstimuuseum), Jessamyn Fiore (Estate of Gordon Matta-Clark) ja Anu Allas (Kumu). Rohkem infot Kumu kodulehel siin.

Rahvusvahelise näitusega käib kaasas töötuba noortele, mis kujutab endast näitusele kontseptuaalse „Garbage Walli“ („Prügiseina“) loomist koos kohaliku kogukonnaga. Töötuba toimub koostöös Kumu noorteklubi ja Arhitektuurikooliga ning üheskoos taasluuakse Matta-Clarki projekt. Kunstnik lõi selle esmakordselt New Yorki East Village’isse 1970. aastal. See põhines osaluskunsti ja kogukonna kaasamise ideel, kus kunstnik kutsus erinevaid möödujaid koos endaga koguma tänavatelt prügi, et teha sellest ühine teos, mis oleks ühtlasi mõeldud kodututele ajutiseks varjupaigaks. See on saanud Matta-Clarki üheks tuntuimaks kogukonna kaasamise ideel põhinevaks projektiks ning nüüd on seda erinevates linnades korratud. Selle tarbeks kogutakse kohalikelt põnevamaid esemeid, mida enam ei kasutata ning leidmaterjal betoneeritakse ühiselt risttahuka kujulisse vormi. (Vt näiteks pildigaleriid Miamis toimunud töötoast: https://johnwbailly.com/fiuprojects/garbagewallconstruction/)

Töötoa esimesel päeval toimub seina ehitamine ja kujundamine; teisel päeval ehitustöid lõpetatakse, ruumile antakse viimane lihv ning toimub „Prügiseina“ avamine. Töötuba algab mõlemal päeval kell 10.00 ning kestab orienteeruvalt kuni kella 17.00ni. Vahepeal on ettenähtud ka pausid.

Töötoas osalemine on huvilistele tasuta, kuid kuna kohtade arv on piiratud, toimub osalemine eelregistreerumisega. Juhendajaks on USA-s tegutsev näituse kuraator Jessamyn Fiore.

Lisainfo ja registeerimine:
Brigita Reinert
Kumu publikuprogrammide kuraator
brigita.reinert@ekm.ee
tel 5322 6778