Tagasi kalendrisse

Teemaõhtu „Naisekuju viktoriaanlikul ajastul” koos kultuuriloolase Julia Tofantšukiga

Teemaõhtu „Naisekuju viktoriaanlikul ajastul” koos kultuuriloolase Julia Tofantšukiga

Aeg: 03.09.16  16:00–17:00
Asukoht: Kumu hariduskeskus
Hind: Osalemine muuseumipiletiga

Milline oli viktoriaanliku ajastu igapäev? Millist rolli täitis kuninganna Victoria valitsemisajal naine? Kuidas väljendus tolle ajastu naiseroll kirjanduses, kunstis ja moes? Teemaõhtul arutletakse viktoriaanliku ühiskonna olemuse ja tolleaegsete soorollide üle ning keskendutakse viktoriaanliku ajastu naise igapäevaelule. Teemat tutvustab Tallinna Ülikooli Germaani-Romaani Keelte ja Kultuuride Instituudi dotsent Julia Tofantšuk. Ettekanne kestab 45 minutit ning sellele järgneb vabas vormis arutlus ja küsimustevoor.

Julia Tofantšuk (sünd 1975) on spetsialist Briti kultuuriloos ja kirjanduses ning nimetab oma erilise kirena just huvi naisekuju ja rolli muutumise vastu läbi erinevate ajastute, omades selles vallas üle 20 aasta kogemusi. Viktoriaanliku ajastu asjatundjana loeb Julia Tofatšuk Tallinna Ülikoolis muu hulgas ka kursusi viktoriaanliku ajastu Briti kunstist ja kirjandusest.

Üritusel osalemiseks tuleb soetada muuseumipilet, millega saab samal päeval külastada ka ettekannet inspireerinud näitust Poeesia ja spliin. Viktoriaanlik naisekuju ja mood Aleksandr Vassiljevi kogu näitel.

Üritusel osalemiseks palume huvilistel eelregistreeruda. Osalejate arv on piiratud.