Tagasi kalendrisse

Taaskohtumised: Vormitud muljed

Taaskohtumised: Vormitud muljed

Aeg: 28.09.19  11:00–12:00
Asukoht: Kumu näitusesaalid
Hind: Puudetunnistusega tasuta, saatjale muuseumi sooduspiletiga

Septembrikuu Taaskohtumisel külastame näitust „Maire Männik. Eesti legend Pariisis“. Üheskoos avastatakse skulptor Maire Männiku teoseid ja räägitakse Maire Männiku Pariisi  ateljee olulisusest Eesti kunstiloos. Seejärel meenutatakse üheskoos meeldejäävamaid välismaa külastusi ja vormitakse kogutud mõtted toredas ja jõukohases töötoas savisse.

Kumu kunstimuuseum on dementsussündroomiga inimestele ja nende lähedastele loonud programmi „Taaskohtumised“, et läbi lugude jutustamise ja kunstiteraapiliste võtete pakkuda arendavaid tegevusi kunstimuuseumis. Pärast põgusat tutvumist vaadatakse ühises vestlusringis valitud teoseid Kumu püsiekspositsioonis, seejärel toimub loovteraapial põhinev töötuba või kohvikustiilis koosviibimine. Kohtumisi viivad läbi Kumu hariduskeskuse ja MTÜ Elu Dementsusega töötajad.

Programm pakub osalejatele:

Emotsionaalset laengut – positiivsete tunnete kogemist ja nende jagamist muuseumis ning külastuse järgselt kodus;
Füüsilist aktiivsust – käte motoorika ja ajutegevuse aktiveerimist, mille tulemusel meenuvad mälestused ja paranevad käelised oskused;
Sotsiaalset kaasatust – sotsiaalsete sidemete tugevnemist dementsete ja omastehooldajate vahel, kogemuste jagamist teiste osalejatega.

Vajalik eelregistreerumine!

Puudetunnistusega on osalemine tasuta. Saatjale kehtib muuseumi sooduspileti hind.

Lisainformatsioon ja registreerumine:
Sandra Lääne-Velt
sandra.laane-velt@ekm.ee